Srpen 2012

A photo of the day #8week

28. srpna 2012 v 18:45 | °Sajü° |  Foto des Tages
Předposlední týdnový článek je na scéně a já se vcelku těším, až mi odlehne nějaké to břímě a nebudu muset neustále myslet na to, abych nezapomněla jeden den něco vyfotit!^^ Ono je to sice fajn, že mám za každý den prázdnin fotku, ale už mě to přestává po téměř dvou měsících bavit a neumím si představit, že bych fotila každý den v roce jednu fotku!:D Tohle mi maximálně stačilo^^ Mé chvály, jak perfektně mi to jde, a jak skutečně vyfotím každý den jednu fotku, tento týden nemohu podpořit, neboť jsem v neděli zapomněla fotku vyfotit!:D Proto jí tedy nahrazuje poslední fotka a to fotka z neděle, kdy začíná nový foto týden!^^ Ale myslím, že mě ani vám to vadit nebude. Užívejte pohled na předposlední fotkový článek a mějte krásný zbytek dne!;-)
...můj výraz při mém druhém tetování!:D
...nový a nejlepší kuskus *in love*
...6 let a 6 let stejně pitomý výrazy! :D
...Deni's B-day partyyyy ♥

flowers design

28. srpna 2012 v 12:15 | °Sajü° |  Obleček

Moji drazí, prázdniny utíkají pryč a léto s nimi. Proto jsem neodolala a vytvořila si nový design, po kterém jsem prahla celý srpen!^^ Díky Deni, které jsem vyráběla design na blog, jsem se dostala i k tomu svému a jsem s ním nesmírně spokojená!^^ Ať už, co se týče barev, nebo sladěnosti… Vybírala jsem obrázky do záhlaví z mého tumblr a dýchá z nich na mě ještě stále léto ;-) Nevím jak pro vás, no pro mě léto končí s koncem prázdnin a tak doufám, že tady na nás bude dýchat ještě pár týdnů!;-) Užívejte si zbytky prázdnin!^^
Děkuji Denisce za schválení!

Leb' die Musik!ツ

25. srpna 2012 v 15:56 | °Sajü° |  Interpreti

Připadá mi, že v životě nás, má hudba neuvěřitelně velký význam. A pokud to tak není, tak jsem zmatená. Pro mě rozhodně hudba do života patří a neumím si představit, že bych bez ní měla žít :-) Je to něco, co mě každé ráno budí, něco co naladí pokaždé můj den. Každý den si hudbu pobrukuji, pouštím, zpívám… Vždy se najdou písničky, ke kterým se váží vzpomínky a nezáleží na tom, jestli jsou to vzpomínky špatné nebo dobré. Patří do mého života stejně spojené s tou hudbou. Míváte také při některých písničkách husí kůži? Mrazení v zátylku? Chuť zpívat a zároveň pištět? Já ano^^ A miluji to.
Při projíždění mého iTunesu jsem si pouštěla pár mých písniček, které v mém iPodu nesmí nikdy chybět. I kdybych měla vymazat všechny složky, těch pár písniček tam nechám pořád, protože ke mně patří a já jsem se rozhodla si je uveřejnit i na blogu… neboť je to téměř hřích, nemít je tady ;-) Tak tedy prosím, posíláme článek plný husí kůže, mrazení v zátylku a chuti pištět :-)

1. The Fray - How to save a life
2. Revolverheld - Beste Zeit deines Lebens
3. Nickelback - Savin' me
4. Bushido - Nemesis
5. Benny - Ich liebe alles an dir (mjedvídkovská ♥)
6. Sunrise Avenue - Hollywood Hills
7. Bushido - Berlin
8. Foo Fighters - Best of you
9. Foo Fighters - My Hero
10. One Republic - Secrets
11. Nickelback - Lullaby
12. One Republic - Stop and Stare
13. Tokio Hotel - Unendlichkeit
14. 30 Seconds To Mars - Kings and Queens
PS: Miluju Tě; Cecelia Ahern

23. srpna 2012 v 13:48 | °Sajü° |  Bücher

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, lékaři u Gerryho v jeho třiceti letech odhalí rakovinu v konečném stádiu. Holly si vůbec nedokáže život bez manžela představit. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni sepsal a v nichž ji žádá o pslnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou.


-------


Nepochybuji o tom, že alespoň většina z vás znají tuto knihu ve filmovém podání, a tak by bylo hloupé psát dopodrobna, o čem kniha je :-) Když jsem poprvé viděla film, probrečela jsem u něj asi tak krabici papírových kapesníčků a moje srdce mi tlouklo s každou sekundou filmu rychleji a rychleji. Zamilovala jsem se do toho příběhu okamžitě, leč film jsem viděla jen jednou. Nebyla jsem do téhle doby schopna pustit si jej znovu, nebo víckrát :-) Když jsem poprvé přejela prsty po knize v knihkupectví (mimochodem je to měkká vazba se zažloutlými papíry, což je mé nejoblíbenější provedení knih), věděla jsem, že i kniha bude naprosto překrásná. Když jsem jí o pár měsíců později dostala k narozeninám od Lucky, byla jsem neskutečně ráda, a vděčná zároveň. Pustila jsem se do čtení ještě ten den a nemohla jsem se od toho odtrhnout… Je to ale pořád kniha. A jak jistě víte, knihy jsou vždycky úplně jiné, než film. Vždycky je to tak a nikdy to nebylo a nebude jinak. Chvílemi jsem byla zmatená z toho, že ve filmu je to jinak a v knize také (míváte také, že se vám to ve filmovém provedení, či seriálovém, líbí víc než v knize?O_o), přesto je kniha skvělá. Nebyla snad kapitola, u které bych jí neobrečela, u které by zůstaly stránky bez rozpitých slz. Pokaždé, když otevřela Holly dopis, to ve mně okamžitě hrklo, jako bych to prožívala s ní a připadala jsem si skutečně chvílemi jako blázen, stejně u toho, když vzpomínala na Gerryho. Pokud nikdo z vás ještě PS:Miluju tě nečetl, nebo neviděl, rozhodně to doporučuji. Myslím, že ten příběh by dostal i kus kamene. Film je ale i v tomto případě mnohem větší top!

Pro mě je to silný příběh s dokonalým nápadem, propracovaný a perfektně vymyšlený. Každá stránka knihy voní jinak a přesto stejně. Existuje lepší kombinace? :-)
A photo of the day #7week

21. srpna 2012 v 1:25 | °Sajü° |  Foto des Tages
Předpředposlední fotkový článek je na scéně a já jsem pyšná, že jsem to takhle zvládla!^^ Je to asi po druhé v životě, co jsem si dala určitý cíl a splnila jsem si ho!:D Což je pro mě obdivuhodné. Já takové věci plním ztěžka a jsem za ten fotkový "deník", nebo jak jinak to nazvat, ráda. Mám zaznamenaný každý jeden den letních prázdnin (alespoň prozatím) a je to pěkné, projíždět si postupně ony fotografie a bloumat nad tím, co jsem zrovna dělala!:D Opravdu je většina fotek vždy zachycená na poslední chvilku a nedivte se, občas je vážně namáhající vzpomenout si na to, že musíte něco vyfotit!:D Do článku jsem chtěla také uveřejnit fotku z Foo Fighters - jsem ale příliš líná na to, dávat jí z mobilu do počítače a potom zde měla být fotka s věcmi, které jsem si v Berlíně koupila… no nebyla bych to já, kdybych to nesmazala!O_o Věci jsou rozházené po celém bytě a já nejsem schopná, je znovu sbírat a dávat dohromady^^ I inteligentním se tohle určitě tu a tam stane! Doufám, že fotkový článek nebude nudný ani pro tentokrát a trošku se bude líbit. Mimochodem - děkuji za všechny komentáře. Vždycky mě to potěší ;-)


A photo of the day #6week

19. srpna 2012 v 23:48 | °Sajü° |  Foto des Tages
Další fotkový týden je za námi a já můžu s klidným srdcem říct, že ač jsem se obávala, zvládla jsem to!:D Fotila jsem vážně jen jednu fotku za den, když jsem si v krátkém okamžiku vzpomněla, ne jako předchozí týdny, kdy jsem fotila fotek několik a pak vždy jednu vybrala!^^ Měla jsem holt nabitý týden a myslím, že další nebude vypadat jinak!:-* Snad se bude článek líbit i tentokrát a já jdu nabíjet pomalu foťák pro další fotky!;-) Jsem na sebe pyšná, jak my to jde (s Kaylee!:D)
Mějte se krásně :-*

...samochvála smrdí, ale... ta krupička byla TAK výborná! *inlove*
...po rozbití obrazovky jsem se rozhodla, že uklízet už nebudu!!!
...nejlepší grilování pod sluncem

...weil B E R L I N mein Stadt ist! ♥

16. srpna 2012 v 19:29 | °Sajü° |  Zur anderen Welt

Přemýšlela jsem, jak tenhle článek nazvat a když mě napadl název, nevěděla jsem, jak začít psát. Je to vždycky ten samý pocit - nechcete přijít o ten okamžik, kdy se do toho budete znovu vracet, kdy na to budete myslet, přemýšlet o tom a rozjímat. Chtěla bych umět popsat ten pocit, když vidím ty známý místa, když přijíždíme do Berlína. Co se uvnitř mě odehrává. Jak se všechno uvnitř mě svírá, v hlavě mu hučí, břicho se mi nepříjemně stahuje a ruce se mi potí, jakoby se mělo dít něco velkého.

Jelikož v neděli bývají obchody zavřené, rozhodly jsme se, že si projdeme město a já ukážu Leně všechna moje oblíbená místa. Celý den byl jedním slovem úžasný!^^ Od cesty v autobuse, kde jsme se smály ze spolucestující v teniskových sandálech, šmírovaly jsme spolucestujícího rusa s iPhonem a iPadem nebo z nudy hrály slovní kopanou s písničkami (netušila jsem, že může existovat tolik písniček na písmenko T!:D). Měla jsem po příjezdu tak perfektní pocit, jako vždycky, když se vracím na to samé místo a můžete mi věřit nebo ne, je to ten nejlepší pocit, který člověk může mít Po ubytování jsme se vydaly do města, které jsme prošly vcelku rychle. Upřímně, nikdy mi to nepřišlo tak šílené, ale bylo to, jakoby se čas v Berlíně zastavil. Ten klid a pohoda, která nás obklopovala nedovolila hodinkám plynou rychleji a o lidech ani nemluvím. Bylo to tak úžasné, jít sednout do italské restaurace, mluvit s příjemným, usměvavým chlapíkem, který nejspíš rád krade termosky ze Starbucksu - ve kterém jsme mimochodem ochutnaly nejlepší limonádu na světě Very Berry Refresha(). Naše cestování po městě jsme završily na Hauptbahnhof, kde jsme si to prošly, zakoupily Evian (opravdu mi někdo vysvětlete, jak je možné, že u nás je to tak drahé?) a usadily se na lavičku s výhledem právě na Berlínské hlavní nádraží. Projížděla kolem nás ta pěkná auta, provokovaly jsme se, povídaly a já si ještě víc užívala ten klid. Takový ten pocit, jakoby jste byli doma. Nakonec jsme se na HPB vrátily pro piva a vychutnávaly si západ sluníčka s pivem a gumovými bonbony od Hariba!^^

Druhý den jsme vstaly naprosto natěšené na nákupy, jelikož jsme je plánovaly takovou dobu. Měla jsem po roce nugátový croissant k snídani a zamilovala jsem se do německé drogérie DM!O_o Kam se na ní hrabe české DM?:-o Nechala jsem tam 16 euro 40 centů pouze za kosmetické věci a strávily jsme tam spolu přes hodinu. Věřte nebo ne, ale nechat tam čtyři šampony značky Balea, které jsou naprosto úžasné jen za 65 centů? :-o To by přeci neudělal nikdo! A k tomu všemu u nás tyhle šampony ani nejsou!:( Kdybych věděla, že má peněženka obsahuje větší obnos, vykoupila bych tam nejspíš všechny barvy laků, včetně těch zvláštně růžových a zajímá mě, za jakou dobu k nám tato kolekce laků od Essence dorazí!O_o Cestou z DM jsme se každému smály, že chodí s narvanými taškami obchodu PRIMARK a nakonec jsme si solidní zásobu věcí odnesly i my dvě :[[[ Nemluvě o tom, že stejně tak, jako u DM, bych vykoupila snad všechno. Při pohledu na hromadu tašek, šál a šátku se mi leskly očíčka, jako kdybych to viděla úplně poprvé ve svém životě a měla jsem co dělat, abych se ovládala a vybrala si vážně jen jednu tašku (otázkou stále zůstává, jak dlouho mi ona kabelka vydrží, za těch 14€ a ještě z PRIMARKu :D). Nakoupily jsme tam obě a myslím, že naprosto spokojené jsme opouštěly to hříšné místo na Walther-Schreiber-Platz. Poobědvaly jsme ty nejlepší asijské nudle v nejlepším asijském bistru na Potsdamerských arkádách. Naše plány projít celý Ku'damm kvůli Bershce a jiným obchodům vyšel v niveč (co si budeme povídat, za 10 euro bych toho již moc nenakoupila po tom, co jsem jen v Primarku nechala 47€) a Lena neodolala a za poslední peníze si koupila koženkovou bundu!^^ Naprosto vysmáté jsme se vybraly zpět do centra, na Starbucks, povečeřely jsme opět ty nejlepší asijské nudle z nejlepšího asijského bistra na Holocaust Denkmal, neodolaly jsme a vykouřily jsme pár cigaret při pohledu na zapadající slunko za horizont a sledovaly, jak letadla létají směrem do LA!^^

Celé ty tři dny byly tak neuvěřitelně rychlé a přitom tak skvělé!:( Stejný pocit, jako když jsem přijížděla, jsem měla v břiše při odjezdu - svíravý, nepříjemný, uplakaný obličej a třesoucí se ruce, s otázkou, proč musím odjet. Kdybych mohla, otočím se, a v mžiku se vrátím zpátky na to nejkrásnější místo na světě. Plný vzpomínek, bolavých i krásných, ale pořád mých. Přála bych si, probudit se ráno a zjistit, že jsem pořád tam a všechno mě čeká od začátku.

Připadala jsem si jako Lord Voldemort, který měl sedm viteálů… já po sedmé ztratila srdce.

August wishlist

14. srpna 2012 v 14:14 | °Sajü° |  Bilder Leben
Po shlédnutí pár internetových obchodů s oblečením a doplňky, jsem neodolala a dala si na svůj vytoužený seznam v mém zápisníku nejméně deset věcí, ze kterých jsem pro blog vybrala pouhých pět^^ Pět, ale přesto těch nejlepších, po kterých prahnu. O dvou věcech nevím, kde je sehnat a tím konkrétně myslím wish #1 a #5 :'( Jsem neuvěřitelný závislák a mohla bych projíždět stránky s oblečením atd. od rána do večera, čímž podmaňuji svou touhu po nakupování!:-@ Potřebovala bych nejméně 18 kreditních karet, které bych mohla aktivně využívat a i to by bylo nejspíš málo! :-@ Ale dost vykecávání se, přidávám svůj wishlist plný věcí, po kterých nyní toužím:

Berlin? Ich komme!!!! ♥

10. srpna 2012 v 17:33 | °Sajü° |  Sajü

Naprosto miluju ten pocit v břiše, když se TO blíží. To šimrání, nervozita prostupující celým tělem, nadšení a zároveň neuvěřitelný smutek, že tam budu jen tak krátce. Přesto je to jeden z těch nejúžasnějších pocitů, které člověk může mít, když se vrací na místo, kde ztratil své srdce...