Listopad 2012

citáty

29. listopadu 2012 v 17:18 | °Sajü° |  Citáty
Znovu jsem dala dokopy svých pár oblíbených citátů poslední doby, které jsou naposledy zapsány v mém sešitě a kterými listuju!:-) Doufám, že se nějaké budou líbit i vám!:P Bohužel u některých si nepíšu autory a pak jen tupě přemýšlím, ale nikdy mě nenapadne, od koho to je, takže se předem omlouvám!:-P
Mimochodem, neuvěřitelné díky za komentáře, kterými mi vždycky vyčarujete úsměv!:-*
"Nikdy nesuď knihu podle filmu!"
"Nenech sny být pouze sny!"
"Žít život je nejvzácnější věc na světě. Většina lidí existuje, to je všechno."
"Žij život pro okamžik, protože všechno ostatní je nejisté."
"Tři věci pomáhají nést těžkosti života: naděje, spánek a smích." [Immanuel Kant]
"Největší lidé jsou ti, kteří mohou dát naději ostatním."
"Naděje je dobrá snídaně, ale špatná večeře."
"Každý den tvého života je stránka z tvé historie!"
"Neplač, protože to skončilo, usmívej se, že se to stalo." [Dr.Seuss]
"Někdy musíme volit mezi tím, co je správně a co je snadné!" [A.Brumbal]
"Ein Tropfen Liebe ist mehr als ein Ozean Verstand." [Blaise Pascal]
[Kapka lásky je víc než oceán moudrosti]
"Liebe ist die einzige Sklaverei, die als Vergnügen empfunden wird!"
[Láska je jediné otroctví, které je vnímané jako potěšení]
"Člověk je skutečně mrtvý, když na něj nikdo nemyslí!" [Bertolt Brecht]
"Es gibt kein Wunder für den, der sich nicht wundern kann!"
[Neexistuje žádný zázrak pro ty, kteří nemohou být překvapeni]

Everything and nothing...

24. listopadu 2012 v 12:45 | °Sajü° |  Sajü
Listopad se pomalu, ale přeci jen blíží ke konci, a leč odpočítávám dny do těch úžasných svátků, venku to na přehnanou zimu nevypadá!O_o Neustále se těším na sníh, vykoukávám ráno zpoza žaluzií, abych je znovu zklamaně stáhla na své místo a odkráčela se oblíkat do tílka, svetru a kabátu. Doufám, že předpovědi, které hlásají, že od čtvrtka má chumelit a ochladit se na -10°nelžou a skutečně se tak bude dít. Na Vánoce by ten sníh být mohl. Měla jsem si o to napsat do mého pečetního dopisu mému Ježíškovi :-) Přeci jen, tohle není téma, o kterém bych chtěla mluvit.

Ve škole mi na tváři hraje úsměv, hlasitě se směju při Lucčiným "dendža" a jen, co vkročím do bytu, padne na mě jakási podivná nálada, podivný úzký pocit a já se cítím zvláštně. Najednou se každý začíná zajímat o mojí budoucnost, každý se ptá na to samé dokola: "Půjdeš na výšku nebo půjdeš do práce?" - "Ona nechce na výšku?" … začínám být z těchto stupidních otázek otrávená a unavená zároveň. Co je každému do toho, po čem toužím? Co chci? Jak si nalinkuji svou budoucnost? Je to přeci jen věc. A víte, co je nejděsivější? Jak jsem se zmiňovala již v jedné zprávě - od dětství mám nalajnovaný svůj život. Nejprve jsem doma s mámou, od tří let chodím do školky, vím, že v sedmi nastoupím do první třídy a musím odchodit základní školu. Také si v patnácti začínám uvědomovat, že se musím rozhodnout, na jakou školu půjdu a jak moc si tím nechám ovlivnit život. Vidíte? Všude bylo jasné, co se bude dít. A teď mám před očima tmu. Úplné prázdno. Netuším. Nevím. Jen sním, doufám, pluji na obláčku naděje a víry. To je vše. Pořád jen doufám, že mé sny se vyplní a já budu šťastná tam, kam opravdu chci nasměrovat své kroky. Kam opravdu potřebuji jet. Kde opravdu chci být. Tak proč prostě nemůžu i s jistotou vědět, že to, co chci, se opravdu stane? Děsí mě ty myšlenky, představy. To neustále přemýšlení, zhodnocování situace, uvažování nad možným i nemožným. Jsem najednou tak strašně vděčná, že mám lidi, kteří mě v tom mém rozhodnutí podporují, o to víc, když vím, že jejich pomocná ruka je pořád tady. Děkuju mami, děkuju ségra, děkuju Leno a děkuju Luci!

Vánoční dárky pro mé blízké se blíží do finiše, mě jen zbývá je zabalit a být v klidu, s úsměvem nad lidmi, kteří nakupování oněch darů dohání na poslední chvíle^^ Neskutečně se těším na cukroví, pohádky, nohy na stole, hodně nezdravýho pití, klid a dlouhý spánek - skutečně se teď nehodí myslet na to, že mě čeká vyplňování zboží otázek a ekonomiky, k tomu tři marketingové prezentace do IKT a vytváření obchodního písemného dotazníku.

Já jen pevně doufám, že vaše dny jsou zcela normální, necítíte se nijak špatně a užíváte si je, včetně toho předvánočního shonu v obchoďácích!:-P Mějte příjemný zbytek soboty a já se jdu opět vrhnout na zbožíznalství!
Hals und Beinbruch!:-*

Breaking Dawn Part 2

21. listopadu 2012 v 17:33 | °Sajü° |  Filmy
Je to zvláštní, psát tento článek, ale nemohla jsem si pomoci. Před rokem a pár měsíci jsem psala článek, ve kterém jsem se loučila s Harry Potterem. Bylo to mé dětství a přišlo mi neuvěřitelné, že něco, co mě provázelo tak dlouho životem, je "pryč". Že už se nemám na co těšit. A teď píšu článek se stejnou myšlenkou!:-) Byla jsem přesně ta, která nějaké Stmívání neřešila a přišlo jí to ubohé, než jsem v deváté třídě na základní škole nešla ke spolužačce, se kterou jsem se na to dívala a má reakce? Byla jsem tak unešená. Zamilovaná. Nadšená. Objevila jsem kouzlo v něčem, co mě ani nenapadlo. Byla jsem tím doslova posedlá a první díl jsem viděla nejméně 30x! Pouštěla jsem si ho každý den po škole a znala jsem každou scénu zpaměti. Byla jsem na sebe tak pyšná ;-) Přečetla jsem všechny 4 knihy za pouhý týden a byla jsem unešená ještě víc. Po zfilmovaném "New moon" jsem byla tak neskutečně zklamaná, stejně tak u třetího dílu "Eclipse". Při první části "Breaking dawn", jakoby mi všechno chtěli vynahradit! Mé nadšení bylo zpět. Já byla jak posedlá a díl viděla několikrát. Nemohla jsem se dočkat druhé části a když jsem zjistila přesný datum premiéry, byla jsem štěstím bez sebe. Měla jsem chuť pískat a běhat. Neustále jsem se v metru usmívala, když jsem viděla plakáty při vyjíždění eskalátorů a představovala jsem si, jaké to bude, jít na to s Lůcou… a bylo to dokonalé!

S čistým srdcem mohu říci, že je to pro mě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Tak moc emocí, tak moc pocitů, tak moc myšlenek. Bylo to tak neskutečné, že jsem měla kapesník v ruce při úvodních titulcích až do konečných titulků. Celý film se mi třásly a potily ruce, srdce mi bušilo a v očích mě štípaly slzy. Vždycky, když se ke mně Lůca naklonila a šeptala, že to je konec, chtělo se mi křičet. Nechtěla jsem, aby to byl konec. Při bitvě, která všem přítomným v kině vyrazila dech, jsem téměř rozbila sedačku číslo 14, na které jsem seděla, jak moc jsem na ní hopsala, dávala si ruce před oči, když umíral Jesper a fňukala jako malá holka.

Klidně bych si ty emoce, které jsem měla na úplném konci zopakovala,protože to bylo dokonalé a šla bych po druhé z kina oteklá, a ubrečená, stejně jako 15.11.2012. Jeden z těch nejkrásnějších okamžiků v mém životě, kdy jsem si přála aby to neskončilo, ale...

...konec je n e s m r t e l n ý !

Děkuji za krásných 5 let!
PS: Můj Rozbřesk po druhé je za mnou a už plánujeme náš třetí s magickými sedadly - M14,15!^^

Biss zum Ende der Nacht

16. listopadu 2012 v 13:10 | °Sajü° |  Sajü
Zdravím moji milý, věrní čtenáři!:-)
Mé dny jsou prakticky stále stejné a když se vyskytne příležitost je udělat jinými, okamžitě se toho chytím a nepouštím se. Po dlouhém plánování jsem strávila celé dva dny s Lucí, o které se zmiňuji čím dál častěji^^ Ve středu jsem u nich spala a byl to jeden z nejlepších dnů, přestože jsem se bála, že to bude úplně o ničem. Přeci jen… trávíme spolu hodně času ve škole a mimo školu jsme spolu jen občas. Přesto jsem si to užila maximálně - hráli jsme karaoke na x-boxu, povídaly si a když přišel domů z práce Lukáš, bylo to ještě zábavnější. Chudáci kvůli mně byli vzhůru do půl třetí a byla to skvělá noc, která nás dvě ještě víc sblížila a jsem za to neskutečně ráda Ve čtvrtek jsme se zařekly, že nás naprosto nic nerozhodí a taky se tak stalo. Žádná čtvrt letní práce z matiky ani prověrka z účetnictví. Zbytek hodin si skutečně nepamatuji, neboť jsem většinu z nich prospala na lavici. A v 15:00 to všechno vypuklo. Asi jsme byly jediné, které brečely hned u začátku Rozbřesku, ale… byl to jeden z nejlepších filmů, které jsem viděla. Ani trošku žádné zklamání a když všechno vrcholilo a my probrečely kapesníčky, a drtily si ruce při scéně kdy (teď nečtěte ti, co na to půjdete!:-X) umřel Jesper a Carlisle… tragédie největší!:-@ Bylo to jedním slovem - NESMRTELNÉ a šla bych si to zopakovat klidně znovu

Před sebou mám posledních pár dní ve škole před 13ti denní praxí, na kterou se mi ani trošku nechce, ale nijak se tomu bránit nemůžu a já to nějak v té pekárničce přetrpím!:-/ Když vím, že se na mě těší, budu se snažit těšit i já. Mám vcelku nabité programy, neboť 1.12. jedu do Drážďan, 8.12. do Nürnbergu, 14.12. je na scéně Hanky Panky show a pak už jen přečkat těch pár dní do Vánoc. Také je odpočíváte, nebo nejste tak posednutý jako ?:-X Nemůžu si pomoci, ale těším se neskutečným způsobem. Odpočítávám úplně každý den a kdybych nebyla tak moc líná, zmůžu se i na odpočítávání hodin!:-) Ta Vánoční výzdoba téměř všude, kam se podívám, mě k tomu vysloveně nutí. Mám už jen pár drobností na seznamu, které musím dokoupit jako dárky k Vánocům a budu to mít z krku!^^

Vždycky je toho tolik, co bych ráda napsala a když se konečně dostanu k tomu, něco napsat, všechno, jakoby se z mojí hlavy doslova vykouřilo… je to stresující!;-) Proto ukončím tento článek a přidám alespoň nějaké fotky, které, myslím, mluví úplně za vše!:-* Děkuji za pozornost a věrnost, přestože tu téměř nic nepřibývá! :-)
Mit liebe,
S.
PS: Na mém seznamu se pracuje velice dobře a jsem pyšná, že odškrtávám! :D

101 things in 1001 days

Můj pečetní dopis Ježíškovi, který si nejspíš odškrtává seznam!^.^
Letos letí ledové Vánoce a u nás v OC to tak skutečně vypadá!^^ ♥
Opravdová Vánoční atmosféra s nejlepším Toffee nut latté
Jedna Ariela pro Lenu :D:D:D Doufám, že mě nezabiješ, brouku :-X
Jedna víkendová a sushiová mit Lena
Jedna z nejlepších knih a už teď se těším, až o tom budu psát na blog
Večer u Lucy s Lukynem
...jedna společná
A na závěr nejkrásnější Bella v nejdokonalejším filmu

Řetízkáč o171

13. listopadu 2012 v 18:41 | °Sajü° |  Řetízkáče

Po dlooouhé době se tu ukazuje 171 řetězák^^ Při jeho vyplňování jsem si sakra uvědomila, jak dávno je to od té doby, co jsem nad nimi proseděla hodiny^^ Zajímalo by mě, jak mě to kdysi tolik mohlo bavit, že je jich tady tolik!O_o Narazila jsem na tenhle řetězák kdesi na tumblr a hned jsem ho zneužila k překladu a využila ho pro svůj blog!^^ Snad se u článku nebudete nudit a možná brzy… s dalším!;-)
[20 oblíbených]

1. Oblíbená květina?
Nejspíš to bude Kvido s Alanem!^^ - mé pokojové rostlinky!

2. Oblíbený film?
The VOW

3. Oblíbená sladkost?
Jahůdky od Hariba

4. Oblíbené roční období?
Jaro a zima

5. Oblíbené prázdniny?
Zimní a letní!^^

6. Oblíbený čaj?
Černý s citronem.

7. Oblíbený nápoj od Starbucks?
Very Berry Refresha

8. Oblíbený druh pyžama?
Druh? Nejspíš to jsou kraťasy nebo dlouhé kalhoty a tričko nebo tílko.

9. Oblíbené zvíře?
Gepard, delfín

10. Oblíbená chuť muffinu?
Čokoládová a s borůvkovým džemem uvnitř!^^

11. Oblíbená chuť zmrzliny?
Nutellová

12. Oblíbená káva?
Caramel macchiato ♥

13. Oblíbená barva?
Fialová, zelená, modrá…

14. Oblíbený parfém?
Elite Models - Rio Glam Girl

15. Oblíbené pečivo / cukroví?
Sezamová bageta a z cukroví je to asi vosí hnízdo!:-o

16. Oblíbený song?
Revolverheld - Mit dir chillin'

17. Oblíbená osoba?
Maminka, sége, Agi a Lucka

18. Oblíbené auto?
Audi R8 ♥

19. Oblíbený lak?
Essence 110 modern romance

20. Oblíbená stránka?
www.gegendiewelt.tumblr.com
2-9-2012

Weihnachtslist

9. listopadu 2012 v 17:28 | °Sajü° |  Bilder Leben
Je to můj první listopadový článek a tak trošku se stydím, že jsem si nenašla čas, udělat článek dřív. No bohužel nebyl čas, ale na pár článcích se již nyní pracuje!:-)
Jak jinak začít listopad, než s článkem o Vánocích. Ty se kvapem blíží, z obchodů a nákupních center na nás sála Vánoční nálada, která se stává hmatatelná!^^ Začíná shon za dárky, lidé přemýšlí o tom, co si přát, co kupovat svým blízkým a v akčních letácích můžeme čím dál, tím častěji narážet na zlevněné Hery, kokosy, oříšky, které jsou potřebné k pečení cukroví!:-) A já nezaostávám. Nálada mě pár dní nazpět naprosto polapila a já si vymodluji prosinec, který bude sice náročný, jelikož mě čeká praxe, ale představa Vánoční pohody, nálady a klidu u Vánočních pohádek a filmů... kdo by se zatraceně netěšil?^^ 8.12. mě čekají Dresden s Lucí a jejím přítelem, Vánoční procházka po Praze s mou rodinou a večerní sezení nad svařákem, který se u nás začal vařit již předminulý týden. Letos jsou má přání nenáročná a vcelku levná ;-) Na papíře, který již čeká u kytek na okně (jistě, že to mému Ježíškovi budu připomínat ještě týden, aby si ten DOPIS vzal a přečetl), je toho mnohem víc, z čeho bude vybírat, ale tady je jen stručný, krátký výtah z těch věcí, po kterých nejvíce prahnu!:-) Jak jste na tom s Vánoci vy? ;-)

Zbývá přesně 45 dní!^_^