Prosinec 2012

Weihnachten 🎁

26. prosince 2012 v 15:53 | °Sajü° |  Sajü
Jelikož mám dlouhou chvíli, rozhodla jsem se napsat alespoň krátký článek!^○^Vánoce, na které jsem se těšila, dopadly vcelku dobře. Jak se to vezme. Možná by mohly být o maličko lepší, ale nedá se svítit!:-) Uteklo to ale neskutečně rychle, až mě to děsí. A před námi je dalších 12 měsíců těšení se!:-) Ještě večer před Štědrým dnem k nám dorazil Lukáš s Davidem, mimochodem jsou to dospělí kluci (ehm, ehm) a byli neskutečně unešení mou RoboRybou :D Bylo zábavný, když si přinesli lavor s vodou do kuchyně a zaujatě sledovali, jak Fofrič plave!:D Ale nasmáli jsme se , a bylo to fajn! Přesně o půlnoci jsem mamce začala zpívat Vánoční koledu, abych jí ubezpečila o tom, že Štědrý den nastal! :-X A ano, skutečně jsem byla vzhůru ještě dřív, než v sedm a to o půl hodiny!O_o Nevím, jestli jsem byla tak natěšená, nebo tak nervózní. Od rána jsme se s mámou dívaly na pohádky, samozřejmě jsem měla svou milovanou domácí Vánočku s teplým kakaem a vychutnávala jsem si snad každé sousto. Bylo to tak kouzelné, že se mi chtělo brečet. Jen ten sníh k tomu chyběl. Jestli někdo četl můj článek s "Vánočním TAGem", mohl si přečíst, jak probíhá můj Štědrý den a vypisovat to tu znovu, by bylo zbytečné. Jen proběhla malá změna a to v tom, že jsme letos jedly o půl páté :-X Přestože jsem měla pocit, že letos skutečně VYDRŽÍM tu večeři jíst dlouho, opak byl pravdou. Za celý den jsem se tolik napráskala těmi pochutinami, že mi bylo blbě a ze salátu a ryby jsem měla pomalu jen dva ždiby! O_o Vůbec jsem nebyla schopná to sníst a strašně mě to štve! :D

A dárky byly skvělé. Všechno bylo praktické, to co potřebuji a měla jsem z toho radost. Překvapením letošních Vánoc byl tablet. Konkrétně E-book reader, podávaný jako tablet ^^ Není to jeden z těch super ultra drahých, ale je to úžasné!^^ Vlastně jsem to pořádně nenechala být, od Štědrého dne, jen v noci a i tak se mi o tom zdá! :D To je zase dárek pro mě… nedočkavě jsem si hned na Štědrý den dala do mé knihovny 26 knih, mezi kterými je i 8 dílů Harryho Pottera a 3 knihy od Briana L. Weisse, včetně 6 knih Paula Coelho ^_^ Měla jsem radost, když jsem sehnala i "Pýchu a předsudek", stejně tak jako "Rozum a cit" a nesmím opomenout zmínit, že první dvě 'knihy', které jsem do svého readeru dala, bylo "Myrtilles"
25. přijela sestra s Honzou a jeho mámou a sestrou, takže jsem z něj vydolovala iPhone, aby vytvořil síť a stáhla jsem si PEXESO ZADARA! :D Lidi, ono je to možná šílené, ale já se nad tím bavila téměř celý večer, no chápete to? O_o Hledat nahrávky kde říkají ony hlášky z těch skvělých reklam - kdo by se nezasmál!:-$ Každopádně přestože mám e-book, nepřipadá v úvahu, že bych si najednou přestala kupovat knihy. Máma mi to pořídila prý z toho důvodu, že čtu až moc a nejradši bych chtěla každou knihu, kterou potkám. Proto mám povolené, kupovat si JEN knihy, které za něco opravdu stojí!:-)

V hlavě mám od včera pořádný zmatek a chybí mi pár věcí z minulých časů! :-) Vlastně i pár lidí. Vždycky o Vánočním čase mě přepadají vzpomínky a myšlenky na minulost a letos tomu nebylo jinak a je zvláštní, cítit se tak divně, když přemýšlíte, coby kdyby… Nesnáším tohle přemýšlení, tyhle myšlenky, ani nic kolem toho a občas neskutečně lituju toho, že jsem přesně ten typ člověka, který se unáší na mráčku minulosti a až přespříliš se vrací k věcem, které již dávno měly být zapomenuty, uschovány v nějaké skříni a klíč zahozen!;-)

Jaké jste ale měli svátky vy?:-*děkuju neskutečně za každý jeden komentář, který mi na blogu během svátků přibyl, za každé přání a za každý váš smajlík, který mi tu zanecháte!:-* Doufám, že vaše svátky proběhly dobře, s VODOU (která nám prosím 25. netekla a začala téct až v noci!;-)) a že jste s tím vším, co jste našli pod stromečkem maximálně spokojený! :-)

Na závěr mého vyprávění zanechám pár fotek, které jsem pořídila o Vánocích a brzy se zde ukážu s novým článkem! ^-^

4. Advent - Liebe

23. prosince 2012 v 18:00 | °Sajü° |  Sajü
Je až neuvěřitelné, že ten čas tak rychle plyne. Nedávno jsem zapalovala první svíčku, dnes zapalujeme svíčku čtvrtou, a také poslední!^^ A již zítra nás čeká ten překrásný den v roce, plný pohádek, cukroví, přejídání se, lásky a relaxu s rodinou!:-) Vánoce sice nebudou bílé, jako si každý rok přejeme, ale můžeme doufat, pořád, že ty další bílé budou!:-) Konec roku se s Vánoci blíží také a mě naskakuje při tom pomyšlení husí kůže. Ale o tom až jindy…

Dnes se zapaluje čtvrtá svíčka, značící neděli zlatou a symbolem této svíčky je to nejdůležitější, co v životě každý člověk musí mít a tím je LÁSKA. Láska patří do života všech a ne jen, že bychom si onu lásku měli ukazovat v těchto svátečních dnech, ale po celý rok!:-) Hned, jak dopíšu tenhle článek, půjdu mámě říct, jak moc jí mám ráda a doufám, že mi u toho nevyběhne pár slziček, jelikož jsem tenhle měsíc nějaká přecitlivělá.
A poslední věc, kterou bych chtěla říct je, že vám všem, kdo navštěvujete můj blog přeju krásný Vánoce, ať vám toho Ježula nadělí co nejvíc (hlavně ať vám pod tím stromkem nechá ležet to štěstí, zdraví a moře lásky!)

Weihnachtslaune ^-^

22. prosince 2012 v 11:21 | °Sajü° |  Bilder Leben

Moji drazí,
je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Ještě před několika dny jsem kňourala, že mám před sebou 13 dní praxe a do Vánoc zbývá tolik dnů!O_o Dnes zbývají dny jen dva a má Vánoční nálada se začíná projevovat snad ještě víc, než v předcházejících dnech!;-) Nevím, zda můj mozkový budík je už naladěný na brzké vstávání, nebo se nemůžu dočkat toho dne, že vstávám už tak brzo!:-) Je to divné, jsem jako malé dítě, které se těší, až odpoledne rozsvítí stromeček, budu koukat na pohádky a netrpělivě odpočítávat minuty, dokud nezasedneme ke Štědrovečerní večeři!;-) Mé nehty jsou hozeny do Vánočního gala a jsou přesně podle mých představ a teď nezbývá už nic jiného, než se zachumlat s teplým čajem pod deku a koukat na Vánoční filmy či pohádky, které nám dávají v televizi!:-) Snad se máte i vy tak krásně, jako já, těšíte se a pokud ne, třeba vás tahle várka (+ můj super ultra Vánoční design) do té nálady naladí!:P

- ich kann nicht warten! :-@

Pár předvánočních...🎄

19. prosince 2012 v 14:57 | °Sajü° |  Bilder Leben
Nebyla bych to , kdybych neudělala článek s předvánočními fotkami!^^ Střádala jsem je pěkně dlouho dobou, než jsem se konečně odhodlala je vrazit do počítače, probrat je, upravit, zmenšit a vložit na blog!^^ A se svým výsledkem jsem maximálně spokojená!^^ Na to, jak moc jsem po mé praxi, kdy vstávám v 5 každý den unavená a 6,5 hodiny stojím na nohách, zvládám toho vcelku dost! Celý prosinec si prakticky užívám. Od nakupování věcí na Vánoce, po dělání cukroví, poslouchání koled a focení! A kdo tvrdí, že to není kouzelné období v roce, neuvěřitelně se plete, jelikož pro mě rozhodně je! Asi nedokážu jednoduše pochopit lidi, kteří Vánoce neřeší a dělají, jakoby se nechumelilo - přestože v pražských obchodních centrech je to nabité lidmi, kteří na poslední chvilku nakupují Vánoční dárky. Ve zkratce tedy představím mé fotky a snad se vám budou líbit, stejně jako ostatní, jelikož mám pocit, že fotkové články vás baví stejně tak, jako mě! ;-) Užijte si je, stejně tak jako zbývajících 5 dní do Vánoc!^^ (už vám musím připadat jako maniak, co?O_o)

1. Poslední stránka v mém milovaném kalendáři; 2. Sushi s maminkou v pohodlí domova - neexistuje nic lepšího, věřte mi!;-); 3. Čokoládový kalendář aus Osnabruck ; 4. Když si hraje malá Sajü na cukrářku a pokouší se o pěkné linecké cukroví; 5. Konečně má milovaná "Victoria's secret fashion show '12 Jedna z těch nejlepších; 6. Kdyby se mě někdo zeptal, jaká je má nejoblíbenější Vánoční ozdoba byla by to právě tahle^^; 7. a 8. Nejlepší koule a mé nedělní zdobení stromku; 9. Sajü dostala od Lucinky StarBuxíček, Vánoční a můj top mezi topy, 10. …a také dostala ROBO RYBU! :D Jmenuje se Fofrič a je to nejlepší ryba světa. Jako malá jsem si vždycky přála rybku a ona mi můj sen splnila!:D Přestože to měla být sranda, já jsem se do toho dárku zamilovala! Děkuju krásko! ; 11. A na závěr taková malá maličkost! :-XWeihnachtsdesign 🌟

17. prosince 2012 v 19:25 | °Sajü° |  Obleček
Jelikož přesně za týden, tedy 7 dní, 168 hodin je Štědrý den, je načase nastavit Vánoční design, na kterém jsem pracovala již někdy v listopadu, při mé Vánoční náladě!^^ Je hodně podobný tomu, který tu byl loni, ale já jsem s takovými designy vždycky nejvíc spokojená, ta kombinace bílé - červené je jedna z mých oblíbených a soby, Santa na saních a vločky k mým Vánočním designům neodmyslitelně patří!;-) Prvním člověkem, který mi design schválil byla moje maminka (mimochodem, která mě chválí naprosto za každý design :D), načež mi byl schválený i Agátkou Takže jsem se rozhodla ho tady uveřejnit a doufám, že mě tak rychle nepřejde, abych nemusela dělat nový - i když jeden je rozdělaný již teď!:-)

Doufám, že těm, kteří nemají až tak Vánoční náladu, ji můj design naladí a klidně si pusťte "All i want for christmas is you" od Mariah Carey, kterou jsem u jeho vytváření i nastavování poslouchala!
Užijte a přežijte zbylé dny do onoho kouzelného večera!:-)

PS: A jelikož jsem zjistila, že během mého blogového života jsem byla mnohokrát mimo ČR, založila jsem KONEČNĚ rubriku, kam jsem nacpala všechny mé zážitky z Berlína a přibudou další v brzké době! :-) Takže kdo se chce někdy podívat na mé fotky z Berlína alou do mé nové rubriky: Zur anderen Welt! :)

3. Advent - Freundschaft

16. prosince 2012 v 18:00 | °Sajü° |  Sajü

Dnešní nedělení, tedy stříbrnou vypukává mnoho příprav. Někdo zdobí Vánoční stromeček (jako například ), někdo naopak vůbec nemá žádné dárky a o Vánocích téměř nechce slyšet (jako například má sestra!)^^ Vánoce se kvapem blíží a s nimi přicházejí další nákupy, kdy se lidé motají pod nohami ostatních, balení dárků, dopékání cukroví a především se zapaluje třetí svíčka.
Miluji adventní neděle, kdy svítí svíčky na adventním věci, na okně nám svítí svícen a v televizi koukám na pěkný film. Jsou to přesně ty večery, kdy nedočkavě odpočítávám, kolikrát se ještě vyspím do Štědrého dne a přemítám o všech dobrotách, které 24.12. budeme mít na stole

Tento advent je ovšem o symbolu - přátelství. Třetí svíčka na adventním kalendáři by měla být podle symboliky svíček růžová, značící přátelství. Každá svíčka se svou symbolikou je něčím zajímavá a výjimečná^^ Přátelství je jedna z těch důležitých věcí a já jsem vděčná za ty mé, které přáteli nazývat můžu. Jsou tu, aby se s vámi pohádali, aby vás objali, když je vám nejhůř a aby vám vykouzlili úsměv na tvářích!:-) A tak, jako jsem minulý týden psala o tom, ať se zamyslíme nad námi, měli bychom si vzpomenout na všechny své přátelé a zamyslet se nad tím, zda-li tuší, jak moc si jich vážíme! :-)
Užijte si stříbrnou neděli a poklidný večer!:-*

🎄 Vánoční TAG 🎄

10. prosince 2012 v 19:04 | °Sajü° |  Sajü
Při čtení toho nejlepšího TAGU u Vejzy, jsem se při komentování rozhodla, si tento nápad vypůjčit a vyplnit ho také!^^ Jsou to otázky, které jsem ještě na blogu nejspíš za těch několik let nezmínila a já doufám, že Vás to bude bavit stejně tak, jako mě bavil ten Vejzinky!;-) Děkuji za pozornost!^-^
Jaký nejkurióznější dárek jsi dostala a dala?
Přemýšlela jsem poměrně dlouho, než mě napadlo, že nedostávám žádné, kuriózní dary pod stromeček. Nakonec mi však blikla vzpomínka na popelkník s velkým penisem uprostřed, do kterého se cvrnklo a on se hýbal ze strany na stranu!:D To byl asi nejkorioznější dárek, který jsem dostala a ke všemu na ZŠ od mé spolužačky. Já vím, že dárky se vyhazovat nemají, ale má sestra si ho vzala a vůbec nevím, co s ním udělala!:-$ Největší kuriozita, kterou jsem komu dala já, byla zpívající sobí kravata. Mému dědovi!:D Do dnes na to vzpomínám, protože jsem byla ještě malá, když jí 'ode mě' dostal, ale mě to jednoduše připadalo, jako perfektní, a chtěla jsem, aby jí děda nosil na všechny příležitosti! Bohužel, ta kravata dnes už nejspíš nehraje a je schovaná ve starém sekretáři. Snad.

Veselá vánoční příhoda?
Mou veselou vánoční příhodou je každý rok. Je to sice nudné, ale opravdu to tak mám. Nenapadá mě nejspíš nic, co by bylo tak veselého, abych to zmínila a vyzdvihla nad celý ten jedinečný, výjimečný a veselý den!:-)

Ideální štědrý den?
Je ten můj. I přestože jsem neskutečný spáč, na Štědrý den od malička vstávám prostě brzy. Je to, jako bych měla načasovaný budík uvnitř mozku a vstávám pravidelně v osm ráno. Jdu natěšená za mámou, která už připravuje jídlo v kuchyni, dám jí pusu, dostanu vánočku s teplým kakaem, koukám se na televizi, s programem (ano, máme program jen na Vánoce! Bez toho by to snad ani nebylo ono!), přepínám mezi jednotlivými pohádkami či filmy. Když máma postaví cukroví na stůl, já na něj jen a pouze zírám a vychutnávám si tu atmosféru, kdy po očku pokukuji ke stromku a na tváři mi neustále hraje úsměv. Od půl druhé - dvou se těším na večeři a předčasně zdobím stůl, rýpající do mámy, že už chci jíst, než to ve čtyři vypukne a začnou pořádné přípravy, v pět se usazujeme a přestože si každý rok slibuju, že vydržím dlouho, nikdy mi to do žaludku nepadá a já už ve čtvrt na šest kňourám, ať máma dojí!:D Do mého ideálního dne patří i sestra, která ovšem letos bude jen s přítelem a nechá mou polívku opět osolit litrem slz! :) To je můj ideální den. Ten, kdy cítím neskutečnou pohodu, klid a štěstí ^^

Nejoblíbenější vánoční jídlo a cukroví?
Jelikož je mamka Slovenka, máme vyloženě vychodňarskou večeři. Tedy se každý rok těším na kyselou polévku ze zelí, s rýží, houbami a sladký koláč, který se k tomu přikusuje (někomu se to může zdát divné, ale kdo neochutnal, ať nesoudí! Kdokoliv to u nás totiž měl, měl bole za ušima). A cukroví? Mé nejoblíbenější jsou vosí hnízda a pařížské rohlíčky^^

Je nějaká osobnost, kterou by sis přála najít pod stromečkem a co by si s ní dělala?
U mě je snad jisté, koho bych tam chtěla najít!=[[ Anise Ferchichiho a co bych s ním prováděla, nechme raději v mých představách, jelikož by to nemuselo dopadnout ani trošku dobře!:-X


Nejoblíbenější vánoční barva?
Asi taková ta klasika - červená, zlatá, modrá, stříbrná a zelená. Ale mou nejoblíbenější kombinací je asi červená se zlatou!:)

V jaké barvě budeš mít letos stromek?
Každý rok jsme měly stromeček laděný do určitých dvou barev a střídalo se to, jednou zlato-červený, druhý rok modro-stříbrný a znovu, znovu, znovu… než jsme usoudily, že to nemá cenu a flákáme tam všechny ozdoby, které doma máme. Ale většinou se vybere každý rok jiná barva na takové ty 'třásně', které se na stromek pohazují :-)

Nejoblíbenější vánoční pohádka/film?
Neumím si představit Vánoce bez "Sám doma". Ten patří k Vánocům, stejně jako Vánoční stromeček nebo cukroví. Od útlého dětství to byl film všech filmů, alespoň pro mě, nepohrdnu nikdy "Grinchem" a přikláním se i k 'Lásce nebeské'. A pohádka? Asi by to byly divné Vánoce bez 'Tří oříšků pro Popelku' a 'Princezny se zlatou hvězdou na čele'

Kde bys chtěla slavit Silvestra a kde ho budeš slavit?
Tajně jsem si přála, strávit Silvestra v Berlíně, před Brandenburger Tor, vidět ten nejlepší ohňostroj světa a brečet štěstím o půlnoci. Plány jsou ale jiné, a já ještě žádný plán nemám, ale snad ho budu strávit s Lenou!^^

Máš nějaký vysněný dárek?
Nejspíš to bude znít neuvěřitelně fádně, ale neskutečně bych si přála, aby se ten nahoře umoudřil a dovolil, aby se rozdávalo zdraví, protože to je dárek, o kterém sní snad každý a nikdy se nebude moci vyplnit. Přesto by to bylo asi to nejlepší, co bych si mohla přát :) (samozřejmě, moje nadšení z Vánočních dárků po Vánocích bude ohromné, o tom žádná!:D)

Opila ses někdy na Silvestra?
Na Silvestra se mi to nejspíš ještě nikdy nepodařilo. Vždycky jsem pila tak, že jsem byla v dobré náladě, ale nikdy jsem se neopila. Možná to zní, že začínám mít nápad na Silvestra ;-)

Jaký bude tvůj letošní vánoční outfit?
Pyžamo, pyžamo, pyžamo a u večeře samozřejmě nahodím džíny, černé tílko a hnědý svetřík. Má nejmilejší kombinace a dokonce mám promyšlené jak vlasy tak nehty, které nahodím do tmavě červené a prstěníčky budou třpytkaté, zelené nebo zlaté ^-^ Ještě mám pár dní na pořádné promyšlení! *jokingly*

2. Advent - Frieden

9. prosince 2012 v 18:00 | °Sajü° |  Sajü

Máme tady další, v pořadí již druhý advent a já jsem z toho nadšená ještě víc, než minulý týden!^^ Nevím, čím to je… jestli Vánoční výzdobou u nás doma, návštěvách po Německých městech a chozeních po trzích, nebo jestli je to kvůli pečení vánočního cukroví, ale to nadšení malého dítěte, to neustále odpočítávání, kolik dní do Vánoc zbývá, je na denním pořádku!;-) A vůbec mi to nevadí. Shon okolo Vánoc se začíná zhušťovat a já mám pocit, že lidi plaší čím dál, tím víc. Už jen proto, že nakupují vánoční stromky, nebo také proto, že jsem od 5.12. na praxi v té malé pekárně, a lidi si chodí v houfech kupovat cukroví!;-) Opravdu zážitek. Každopádně to nabuzuje i mou osobu, a netajím se tím, že si každý den MUSÍM pustit Vánoční písničky!^^ (a samozřejmě si každý den ve sprše zpívám "Štědrý večer nastal" =[[[). Dnešní advent je o to krásnější, že na primě běží Vánoční filmy a k tomu všemu i v Praze konečně sněží tak, jak má! Každopádně…

Symbolem druhé svíčky na adventním věnci je - MÍR! Mír je podle mě důležitý pro každého, jen je škoda, že si to nikdo v tomhle bezostyšném světě neuvědomuje!:-) Lidé se zabíjejí, nenávidí a ubližujeme si, aniž bychom se nad tím možná jen na chvilku pozastavovali a popřemýšleli o tom. Nevím, jak to bude u vás, ale když za pár minut zapálím svíčku na věnci, budu si v hlavě přát skutečně "mír pro všechny" :-)

Brian L. Weiss

4. prosince 2012 v 19:53 | °Sajü° |  Bilder Leben
Pan M I S T R ! Kdysi jsem si myslela, že jediné knihy, které mi něco mohou dát, a také, že daly, jsou od J.K.Rowling - Harry Potter. Dala mi svými knihami hodně, ale pan Mistr, jak ho s oblibou s Agát nazýváme (:-*) mi toho dal ještě mnohem víc! Když jsem před rokem pod stromečkem našla jeho knihu, můj život se změnil alespoň o 90°! Dal mi toho tolik a pouhou jednou knihou (o které jsem mluvila v článku zde). Neodolala jsem a v lednu jsem od maminky dostala knihu druhou, za měsíc knihu třetí a za pár týdnů jsem objevila jeho čtvrtou, přeloženou knihu a bez zaváhání jsem jí objednávala! Je to radost, projíždět ony stránky, číst ty řádky, které mi promlouvají do duše, zamýšlet se a vlastně přemýšlet vůbec nad tím, co je, bude nebo bylo. Vyléčil z části můj jeden obrovský strach a kdybych mohla, potřásla bych tomu člověku rukou s jedním obrovským d í k y!
A mé druhé díky patří Agát, která mi ho představila, která na něj ukázala, která vysvětlovala a pomáhala mi chápat. Která mě vedla v knihách a naučila mě přivonět ke knihám DĚKUJU DIAMANTE!
PS: Někomu se jeho knihy, jeho výroky mohou zdát nesmyslné, hloupé a nepravdivé. Já jsem byla vždy jedna z těch, která věřila a přestože nejsem pobožná, i když v jeho knihách je Bůh jako takový často zmiňován, já věřím v něco, co existuje a co nás vede ;-) A jak sám existuje: Bůh může být cokoli. Může to být láska, může to být cokoli a ne jen ta podoba, kterou si lidstvo utvořilo...

"Tak sbohem! A přesto jsem táž Margaret. To jen naše životy stárnou. Jsme tam, kde jsou staletí pouhými vteřinami, a po tisíci životů se nám začínají otevírat oči." (Eugene O'Neill)

"My si vybíráme, kdy vejdeme do fyzické podoby a kdy ji opustíme. Víme, kdy jsme dokončili to, kvůli čemu jsme sem dolů byli posláni. My víme, kdy čas vypršel a vy přijmete svou smrt."

"Poznání duší často přesahuje slovní popis."

"Duši nikdy nemůžeme ublížit nebo jí zabít. Duše je nesmrtelná a nezničitekná. Najde si způbos, jak se vrátit, pokud je to v plánu."

"Tajemství světa je, že všechny věci existují a nemírají, jen se trochu vzdálí z dohledu a pak se zase vrátí. Nic není mrtvé; lidé předstírají, že zemřeli, podstupí klamný pohřeb a truchlivý nekrolog a pak tu stojí a dívají se z okna, zdraví a v pořádku, v nějakém novém podivném přestrojení" (Ralph Waldo Emerson)

"Pokud spoléháte výhradně na radu druhých, můžete dělat hrozné chyby. Vaše srdce ví, co potřebujete. Jiní lidé mají jiné agendy. "

"Krev je víc než voda, ale duch je víc, než krev. Na svou duchovní rodinu se můžeme spolehnout vždycky!"

"I nadále naslouchejte, učte se a milujte, i když váš milenec je naštvaný, zraněný nebo vystrašený."

"Všechno je láska... všechno je láska. S láskou přichází pochopení. S pochopením přichází trpělivost. A pak se zastaví čas. A všechno je teď."

"Meditace nám umožňuje cestovat neomezeně podle času nebo místa: do minulosti nebo budoucnosti, do míst malých jako srdce nebo velkých jako vesmír!"

1. Advent - Hoffnung

2. prosince 2012 v 18:00 | °Sajü° |  Sajü
Nebyla bych to já, kdybych letos opomenula tradiční nedělní články s virtuálně zapálenými svíčky!:-) Každý rok, 4 neděle před Štědrým dnem, zapalujeme svíčku, myslíme na nejbližší, na nadcházející čas pohody, klidu, lásky, míru. Pečeme cukroví, domovy nám voní vánočními vůněmi a v duchu, ať už chceme nebo ne, těšíme se na ten jeden den v roce, který je tak krásný!^^ Alespoň to tak mám. Myslela jsem, že letos to tak horké nebude, a opak je pravdou. Těším se snad ještě víc, než je vůbec možné!:-) Na ujídání cukroví, koukání se na pohádky, pohodu doma i všude jinde, na Vánoční výzdobu a svítící stromeček! Neexistuje krásnější den v roce a i když jsem jako malá chtěla, aby byl častěji, teď uznávám, že pak by to nebylo ono!:-)

Podle symboliky svíček se první zapálení svíčka jmenuje - Naděje (nebudu opomínat, že tohle slovo zdobí jako tetování mou ruku a jsem na to právem hrdá ). Měla by každému z nás připomínat, že naděje by v nás měla být pořád. Ne jen při zapálení svíčky na adventním věnci, ale také po celý rok. Po celé roky.