Únor 2013

"Padesát odstínů temnoty" E. L. James

22. února 2013 v 17:36 | °Sajü° |  Bücher
Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…

Nedávno jsem sepsala článek o "Padesáti odstínech šedi" - ve směs to byl článek plný slov zklamání a já si za svým názorem stojím pořád - kniha o ničem. Jelikož se jedná o trilogii, bylo by divné, kdybych už pak nepřečetla zbylé dvě knihy a tak vám je nejspíš jasné, o co půjde v tomto článku ;-)
Není to tak dávno, co v ČR vyšel překlad druhé knihy s názvem: "Padesát odstínů temnoty" a já od té doby od Lucky neustále poslouchala o té knize. Jednou večer jsem jakýmsi záhadným způsobem narazila na internetu na onu knihu, okamžitě jí dala do tabletu a začala číst. A moje pocity? Nečekané. Byla jsem nadšená od první stránky a celou knihu jsem vysloveně zhltla za necelý JEDEN jediný den ^-^ Ano, skutečně mi k tomu, abych přečetla přes 600 stránek, což je podle mě - alespoň pro mě - rekord a jsem si jistá, že si tento díl přečtu ještě jednou, kdyby mi náhodou něco uniklo, čeho jsem si třeba nevšimla. Bylo to podle mého názoru úplně jiné, než díl první. Dalo se to mnohem líp číst, šlo to takřka samo a nešlo se od toho odtrhnout. Samozřejmě byly tam stejné věci, které mě neuvěřitelně rozčilovaly - jako: "Pozdějc bejby" (to BEJBY vážně vystát nemůžu!) nebo věty, které se podle mého názoru až příliš často opakovaly. Dokonce jsem měla chvílemi pocit, že určité pasáže obsahují doslova stejné řádky, jako pasáže před tím. Mou další výhradou vůči téhle knize je to, jak rychle to tam plyne. První část trvala nejspíš - tři týdny, tuším. Tady hned v první kapitole se k sobě vrátili a to mi přišlo jako hrozně hrrr. Nemůžu opomenout zmínit, že mě Anastázie vytáčí asi na stejné úrovni, jako mě při čtení Twilight ságy, rozčilovala Bella a mám k nim oběma stejné výhrady. Měla jsem při čtení té knihy pocit, že se to tam celé odehrává v jednom týdnu a sexu tam bylo pořád na můj vkus až příliš - a to by nebyl možná takový problém, jen mi přišel občasně vážně nudný a já měla co dělat, abych nepřetáčela stránky ;-)

Tentokrát nebudu ale psát jen zápory. Nejenže mě jejich e-maily mezi sebou bavily snad ještě víc, než v první části (což bylo to jediné, co mě na Padesáti odstínech šedi nadchlo), ale dokonce jsem si vcelku zvykla i na "vnitřní bohyni", které jsem ke konci knihy začínala přicházet v určitých okamžicích na chuť. Jásala jsem nadšením, když se Aně začaly poodhalovat střípky Christianova života, které tu druhou část dělaly tolik zajímavou a především ta kniha měla nějakou pointu, za což jsem byla mile ráda, neboť jsem trnula strachem a napětím zároveň, při čtení oněch řádků^^ A jelikož se jedná o erotický román - vychutnala jsem si čtení jejich pár sexů, což se mi u první části nestalo!

I po jejím přečtení jsem z té knihy nadšená a ten první díl byl možná přeci jen k něčemu dobrý (leč pořád nechápu, proč slavil takový úspěch! Ta druhá část je podle mě mnohem dokonalejší ). Už teď jsem zvědavá na třetí - závěrečnou část a doufám, že to nebude návrat ke starému, dobrému zklamání, ale že z ní budu ještě nadšenější než z Padesáti odstínů temnoty.

Mein Leben in Bildern εїз

15. února 2013 v 19:19 | °Sajü° |  Bilder Leben

I přestože blogový svět silně upadá, nedokážu si takové články odpustit!^^ Ještě pořád chodím ráda s foťákem v ruce a fotím, co pořídím, co dostanu, co se děje a mám chuť o tom dělat jednoduše články!;-) Ve fotkách je přeci jen náš život nejlepší, nemyslíte? ;-) A proto jsem dala dohromady pár fotek z posledních několika pár týdnů v mém životě, které jsou poněkud hektické, zajímavé, plné stresu, vrásek, ale zároveň i plné smíchu a neuvěřitelné pohody!^^ Jak dlouho přitom moje mysl dokáže vydržet, to se uvidí!;-)
Nedávno jsem vytvářela na blog Spring/summer wishlist a již tři věci si můžu se spokojeností odškrtnout. Přestože jedna věc není z onoho seznamu do puntíku splněná, taška kterou jsem koupila místo toho, je dle mého mínění mnohem, ale mnohem dokonalejší ♥ Ale to už se nechte překvapit v následujících pár fotkách :-)
Snad máte stejně pestré dny, jako !
Bis bald S.

...kaffee mit meiner schwester

...50odstínušedi aneb. znovu konečně čtu

...nejlepší rtěnka mého dosavadního života!;-)
...když se pak člověk celý víkend necítí dobře!:-X
...od nejdražšího Valentýna^.^ A už i já mám ve váze tulipán *yahoo*
...jeden perfektně vyhlížející šampón a k tomu všemu - za chvíli se jde plesat!;-)

...a na závěr můj nový, dokonalý poklad

Miranda Kerr ♥

11. února 2013 v 9:56 | °Sajü° |  Bilder Leben
Sie ist einfach... wunderhübsch ♥
Ich kann nix mehr sagen!;-)

Nürnberg 8-12-2012

7. února 2013 v 16:29 | °Sajü° |  Zur anderen Welt
Po dlouhých letech, kdy jsme si jen říkaly, že bychom se podívaly do Norimberku, to konečně vyšlo a slevomat.cz nám tuto možnost umožnil!^^ Někdy na konci listopadu jsem se dozvěděla, že jedeme i se sestrou směrem Nürnberg a já byla štěstím bez sebe!^^ Těšila jsem se jako malé dítě, ani nevím, jestli na ty trhy nebo že budu v Německu celkově a nebo na to, že budeme někde spolu, jako rodina!:)

A bylo to vážně fajn. Sice jsem tu noc spala asi jen 3 hodiny, byla jsem unavená, ale kupodivu jsem si ráno zpívala - což se u mě jen tak neděje, neboť já po ránu = nepřítel proti všemu ;-) Usmívala jsem se a odpočítávala, za jak dlouho tam budeme. Jelikož to byla agentura z Brna, jeli ještě autobusy od tamtud a my, místo v půl sedmé, odjížděli v sedm - ta zima byla neskutečná a já v tom okamžiku tohle roční období proklínala. Necítila jsem si palce u nohou, přestože jsem měla zimní boty a troje ponožky a v autobuse jsem rozmrzávala až do Norimberku. Věřte mi, něco takového zažít už nikdy nechci. Celou cestu jsem téměř prospala a vlastně ani nevím jak, najednou jsme byli na místě. Město jako takové je vážně nádherné. A fascinující. Vždycky mě fascinovala podobná místa, starší města, a ty hradby okolo tomu městu dávají zvláštní kouzlo. O tom není pochyb!;-)
Fakt, že lidé tam byli naprosto úžasní (z čehož byla unešená má máma, která nedokázala vstřebat fakt, jak moc jsou prodavačky milé a ochotné) a o obchodech ani nemluvím. Na večer, kdy jsme neměly už kde být - jelikož je Norimberk skutečně malý, menší než jsem si myslela, jsem proklínala stejně tak, jako moje máma se sestrou, že jsme někam jely!:D Mě to okamžitě přešlo, ale jejich nadšení pro cestování je na pár let nejspíš znovu na bodu 0. Měla jsem pocit, že přestože jsou všude hospůdky, restaurace nebo jakákoli jiná stravovací zařízení, nebylo možné se někde posadit. V každé kavárně, jídelně nebo hospodě si sedělo tak 108 lidí na hlavě, bylo tam tolik lidí, že tolik jsem jich neviděla po kopě ani v obchodním centru v Praze. V tu chvilku mě napadlo, že žít tam, asi bych zešílela (i když věřím, že domorodci mají pár svých míst, kam se ukrýt před atentáty turistů z Čech!^^).
Zážitek z Norimberku byl skutečně velký, ať už co se týče hledání záchodů všude možně, po 5 pánu, hrajících na trumpety na trzích (kdo neví, může si rozkliknout video Mr. Beena a napoví mu to)^^ Na Berlínské trhy to ovšem nemá. Z fotek jsem měla čest vidět trhy v Görlitzu a Hamburgu - kde to vypadá, kromě toho jejich super úžasného stromku (:D) nádherně, ale díky tomu, že jsem loni navštívila Vánoční Berlín, můj zážitek z trhů tam je maximální. Myslím, že doporučení, jet se podívat na Vánoční trhy tam, je na místě ;-) Je to tam jiné, mnohem krásnější a každý trh v Berlíně má jiné kouzlo a jinou atmosféru!


"Padesát odstínů šedi" E. L. James

3. února 2013 v 17:39 | °Sajü° |  Bücher

Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na rozhovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, speciálních podmínek...


Přestože jsem byla hrozně zvědavá na tenhle struhující román, který pobláznil hlavy ohromnému
množství lidí na zemi, moje zklamaná je obrovské :-) Jsem milovnicí knih o prostitutkách, knih o sexu, dobrého a kvalitního sexu, a byla jsem natěšená jako malá holka, co se bude dít v knize, kterou milují ženy i muži všech možných generací. Jsem typ člověka, který dává na první stránky knihy a jakmile se do nich nedostanu, čte se mi to celé až příliš těžce a přesně tak to mám s knihou: "Padesát odstínů šedi". Má spolužačka je onou knihou vysloveně posedlá, neustále o tom mluví a když jsem jí poslouchala, jak je nadšená z každého slova, těšila jsem se i já. Po přečtení mi knihu zapůjčila a já se do ní dala hned ten den. Ovšem jsem jí po pár chvilkách zavřela. Nevím, zda-li je to tím překladem, jelikož když jsem četla první dvě kapitoly v němčině, celkem mě to bavilo - nečetla jsem originál, za to Deni ano a myslím, že stejný názor o tom, že ten český překlad to podělal, sdílíme stejně.
Mám ráda knihy s dějem, ale připadá mi, že celá kniha je o tom samém a bez děje. Neuvěřitelně mě vytáčelo číst podobné fráze, které jsou použity v sáze "Stmívání" a nevím, jak to připadalo těm ostatním, já tam tu podobnost viděla ne jen v charakteristice postav, ale i ve formulování vět a to je něco, co mě odrazovalo již při prvních pár stránkách čtení. Nudila jsem se s každou stránkou víc a jediné, na co jsem se při čtení oné knihy (kterou jsem posléze našla na internetu jako e-book a rozhodla jsem se jí tedy dočíst) těšila, byly e-maily mezi Christianem a Anastázií a upřímně můžu říct, že ty e-maily byly asi jedinou věcí, co mě na té knize nadchlo. Mě jakožto milovnici e-mailů.

Povídky čtu na internetu už x let, a hrozně by mě zajímalo, co lidi nadchlo na této knize, protože bych věděla o povídkách, které jsou napsány mnohem lépe. Nebo alespoň mě to tak připadá. Věty typu: "Božínku, Christian Grey mi poslal smajlíka" nebo "Má vnitřní bohyně se usmívá" … katastrofa! Měla jsem problém u toho neusnout, nebo to rovnou nevypnout a mít sloupek v novinách, asi to zkritizuji od prvního odstavce až po ten poslední.

Chápu, že někdo to čte pro ten sex - který tam tedy mě osobně nepřijde nikterak žhavý, až na pár scén, naprosto netuším a pokud tento článek čte někdo, koho kniha zaujala na tolik, že by mi to dokázal vyvrátit, ráda si vyslechnu názor i někoho jiného ;-)

Mezi mé TOP knihy to určitě nepatří a myslím, že se ani nebudu po ní pídit, abych si jí přečetla znovu.