Březen 2013

Leben...

29. března 2013 v 22:27 | °Sajü° |  Sajü
Neumím ani napočítat, kolikrát jsem se o tom na svém blogu již zmínila. 3x? 5x? 100x? Bůh ví. Já to počítat nehodlám!^^ Ale nedokážu si to odpustit ani teď. Je to tak zvláštní pocit. Být někde, kde jste doma a přesto mít pocit, že to není ono. Jen líně rozklikávat fotky z dob, kdy jsem byla šťastná, spokojená a kdy jsem měla pocit, že mi svět leží u nohou. Nebo ležím u nohou světu? ;-) Je to tak neskutečně tíživý pocit a myslím, že je jen málo lidí, kteří dokáží pochopit, proč, co a jak se ohledně toho cítím.

Ten nádherný pocit, když přejedu hranice a jsem tam. Ten nádherný pocit, kdy se nadechuju vzduchu a říkám si: "Sakra, za tohle platím 50 centů!". Ten nádherný pocit, když se procházím ulicemi, vnímám tu dokonalou atmosféru historie, moderny a lidí. Ten nádherný pocit, kdy sleduju měnící se panáčky na semaforu a vždycky mám chuť čekat, až padne další červený, další zelený a pořád dokola. Ten nádherný pocit, kdy můžu mluvit německy a nad ničím nepřemýšlím. Ten nádherný pocit, když se chci zbavit centů v peněžence (ano, i tohle je jeden z těch miniaturních, ale přesto úžasných pocitů!). Ten nádherný pocit, kdy cítím, že mě netíží naprosto nic a mám zároveň pocit, že z mého hrudníku září světlo, jak šťastná v ten okamžik jsem. Ten nádherný pocit, kdy se mi podaří o lavičku otevřít pivo. Ten nádherný pocit, kdy se rozhlížím okolo a cítím se doma.

Bude to znít divně, ujetě, zvláštně… ale v tomhle okamžiku bych dala cokoli jen tak sedět na lavičce, klepat kosu a jen tak se smát, sama pro sebe, jako naprostý šílenec, protože tam můžu být Kdyby přišel Mefistofeles a slíbil mi, že za mou duši budu moci být tam, nejspíš bych mu v téhle vteřině kývla, jen abych se mohla nadechnout. Ano, i takový blázen jako já existuje a vůbec se za to nestydím!^^

Tak zatraceně moc mi schází!!!

Frühlings design 2013 ツ

23. března 2013 v 20:21 | °Sajü° |  Obleček

Je to pár měsíců, co jsem seděla nad designem a s nadšením jsem na něm pracovala!:-) Vlastně jsem za těch pár měsíců naprosto zapomněla jaké to, dělat něco takového a na ten pocit, který mám, když vše dodělám a přestože to nejsou žádné designerské, grafické kousky, jsem z nich vždycky plná nadšená a rozplývám se nad nimi ještě pár dní!^^
Na blogu už pracuji jen zřídka kdy - mám blog 6 let. Vyšel se mnou základku, prošel se mnou celou střední, sdílela jsem na něm svoje nejmilejší okamžiky / vlastně je pořád sdílím, vykládala jsem o svých depresích a naopak o svých šťastných dnech. Poznala jsem díky blogu neuvěřitelné množství lidí, o ¾ z nich nevím vůbec nic, protože z blogového světa utekly a mám pocit, že ta maličká hrstka, která zůstala, na blog také přispívá jednou za dlouhý čas. Je to divný pocit a strašná škoda, přesto mezi ně patřím letos i !^^ Nevím už ani, co je to: být nadšený z článku. Mám často foťák v ruce, zachycuji okamžiky, ale jsem příliš líná, dát to na blog. Cokoli, co se týče blogu, mě dělá neskutečně línou.
Nejde říct, že by se něco zásadně změnilo, jednoduše jsem dostala neuvěřitelnou chuť na to, udělat nový design, napsat článek a být spokojená s tím, jakou práci jsem pro dnešek odvedla a tak to tedy dělám :-) Je to přesně jeden z těch jednoduchých designů - jestli jste si již všimli, ta jednoduchost patří ke mně ;-) - a přesto jsem naprosto nadšená a sama sobě jsem si měla chuť zatleskat. Přestože růžové barvě dvakrát neholduji, líbí se mi ona kombinace a já doufám, že i vám se bude líbit. Snad mě tak rychle tenhle jarní, odlehčený a pohodový design nepřejde tak rychle! :-)

Mějte krásný zbytek víkendu a užijte si dnešní noc! :-*
S.


Schöne neue Welt ♥

18. března 2013 v 18:09 | °Sajü° |  Bilder Leben
Dny se letos ani trošku nevlečou, naopak utíkají vpřed a já nestíhám vůbec, ale naprosto vůbec nic. Počínaje čtením, konče učením! ^^ Mám pocit, že mi ještě takhle rychle nikdy čas neubíhal a já se toho začínám děsit. Je tolik otazníků a otázek ve vzduchu, a já je musím vyřešit během následujících pár týdnů. Můj školní rok se pomalu ale jistě blíží ke konci, za měsíc mě čekají praktické maturitní zkoušky a mě vůbec netrápí, že jediný předmět, který se učím a který umím, je zbožíznalství! :-) Je toho tolik. Strašně mi schází, věnovat se blogu, ale mám pocit, že ten svět blogu strašně upadá. Což je škoda, ale možná mám jen já takový pocit? Kdo ví. Každopádně, vzhledem na to, jak je to zlé s časem, dala jsem dohromady fotky, které jsem zvládla vytvořit za několik málo dní, týdnů ^^ Je to vlastně častá věc, na kterou myslím - "Vyfotit něco na blog". A neuvěřitelně mě to baví. Ještě stále!^^ Doufám, že pokud se mi podaří odmaturovat, můj čas na blog se změní a bude to jen a jen lepší.
Jdu tedy ukončit tento nudný proslov o ničem fotkami a doufám, že alespoň ty nějak zaujmou!;-) Přece jen, jak říkám: fotky mnohdy řeknou mnohem víc, než tisíc slov (žádné Raffaello^^).
Mějte se fanfárově! :P


...mě ten ples vážně strašně bavil, jen nevím, že se na těch fotkách tvářím tak znuděná!IO_o Mimochodem - byl to nejlepší ples všech dob, a o tom bych se hádala!^^

...konečně je doma!

...když jste záhadně v mínusu na bankovních účtech, prodejte auto nebo si pošlete "omylem" peníze :D
...aneb. když vám na pouti někdo vyhází plyšovýho medvěda Matěje, musíte ho táhnout i do školy a celá Praha na vás kouká, fotí si vás a ptá se vás, kdo vám ho dal
... když vám chce udělat po ráno někdo radost a koupí vám vaší nejoblíbenější kávu

...večeře "U Homera" aneb. když 4 lidi potřebují stůl pro 8 :D
...KAŽDOVŠEDNÍ záležitost^^Bushido mit Lars Amend - Buch

9. března 2013 v 17:40 | °Sajü° |  Bücher
"Bushido píše poprvé otevře o svých pocitech a odhaluje věci, které nikdo ještě nezažil. Proč otec opustil rodinu a jak se k němu Bushido staví dnes? Proč to neklaplo s jeho velkou láskou? Co se opravdu děje v německé hip-hop-scéně? Co se děje v zákulisí a opravdu patří k mafii?"

Když jsem poprvé otevřela v počítači tuhle knihu a začetla jsem se do prvních řádků, okamžitě jsem si představila, jak dokonale musí listy téhle knihy vonět. Kdykoli jsem otevřela v tabletu tuhle knihu, v duchu jsem si představovala, jak voní a až jednou půjdu v Německu do knihkupectví, bude to kniha, za kterou poběžím a okamžitě k ní přičichnu!;-) Každá kniha, která mě něčím zaujme má nádhernou vůni a přestože tuhle vůni cítit nemůžu, protože na mě dýchá elektronická podoba, jsem jí naprosto posedlá^^
Měla jsem neuvěřitelný strach jí číst. Přeci jen, téměř 500 stránek v němčině? Ale… okamžitě jsem propadla jejímu kouzlu. Je perfektně napsaná - styl, jakým je psaná je pro mě vcelku lehký a přestože se tam občas objeví slovíčka, kterým nerozumím a spíše si je domýšlím, čte se hrozně lehce a hladce. Je psána hlavně v minulém čase, který mi v téhle podobě kupodivu nedělá problém.
Je to nejspíš první biografická kniha, která mě zaujala okamžitě a nedokážu se od ní odtrhnout. Popisuje svůj život ve čtrnácti, kdy začal prodávat drogy a svou cestu k úspěchu. Celá ta kniha na mě působí neuvěřitelně emocionálně a ukazuje se, jak skvělá osobnost musí být ;-) Ještě nikdy jsem z nikoho necítila takovou vděčnost svým fanouškům, své matce, jako z něho, přestože je to jen přes nějaká slovíčka. K tomu všemu jsou tam vtipné postřehy a myšlenky, takže ne jen, že valím na tablet oči jako blázen, ale dokonce se i usmívám u čtení. Já vím, že většina není jeho příznivci, ale někdy nelze osobnost posoudit jen podle hudby. Ukazuje tam svojí citlivou stránku, svojí lásku k rodině.

Kdybych mohla, doporučila bych to každému, protože si myslím, že ta kniha stojí za přečtení a je škoda, že se k ní možná nikdy nedostanete, neboť přicházíte o hodně. Mám ráda reálné knihy a jestli mohu s jistotou doporučit, tahle patří mezi ně. Nejde jen o to, že je o něm, ale o fakt, že se tam dá skutečně dozvědět jak to chodilo a stále chodí.
Ano, ano, ukončím své nadšení, protože bych se tu na 5A4 mohla rozepsat o tom, jak je úžasný, jak je ta kniha perfektní a jak jsem do ní zamilovaná!;-)
Děkuju mu, že jí napsal!;-)

Playlist 2012

1. března 2013 v 18:31 | °Sajü° |  Muzika
Hudba na můj blog bez přemýšlení patří také. Je to jedna z věcí, bez které si neumím představit ráno v metru, když se uklidňuji cestou do školy, věc, bez které si neumím představit odpolední cestování ze školy, kdy mám chuť zamlátit všechny lidi do země ;-) Věc, bez které nejdu ani nakoupit, jelikož když mi při nakupování, kdy jsem sama, neřve nic do uší, připadám si příliš divně. Věc, bez které se neobejdu večer, kdy mám jednu z těch mých blbých nálad a roním krokodýlí slzy do polštáře ;-) Myslím, že tak moc pro nás znamená v dnešní době hudba… pro každého mladého člověka. Můj iPod v posledním roce přehrál spoustu hudby, ať už staré, či nové, nahrál se v roce 2012 hodně.
Objevila jsem v roce 2012 spousty skvělých interpretů, spoustu skvělých písniček a spoustu skvělých desek. Mezi mé nejoblíbenější desky roku 2012 bez pochyby patří - "AMYF" od Bushida, jehož hudba mi hraje každý den, ať už z iPodu, tabletu nebo z PC ^^ Mohla bych ta CD jmenovat, ale jelikož je tohle článek s mým výběrem několika oblíbených písní za rok 2012, pustím se raději do toho.
Tak tedy:

1. Bushido - Ihr habt mich gemacht - znáte takový ten pocit, kdy se cítíte, jakoby jste objevily nejlepší písničku na světě? Zamilujete si její text, její melodii, hlas, který jí zpívá / v tomto případě rapuje? ♥ Já ten pocit měla s každou písničkou, která je na jeho novém albu a myslím, že jen tak mě to nepřejde ♥
2. Jessie J - My shadow
3. Rihanna - Diamonds
4. Robbie Williams - Candy
5. Bushido ft. Fler - Airmax auf Beton
6. Christina Perri - A Thousand Years
7. Celeste Buckingham - Run run run
8. Sunrise Avenue - Hollywood Hills
9. Justin Bieber - Beauty And A Beat
10. Kay One ft. Emory - Das War's
11. Hot Chelle Rae - Downtown Girl
12. Bruno Mars - Locked out of heaven
13. Chris Brown - Don't wake me up
14. Kris - Soundtrack
15. Taylor Swift - I knew you were trouble
16. One Direction - Kiss you