Červen 2013

Zitate

28. června 2013 v 9:00 | °Sajü° |  Citáty
"Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš."
"Moudrost je v tom, že své city a vášně mírníme právě tam, kde neskonale milujeme!"
"Není jediné lásky, jediného přátelství, které by prošlo naším osudem a navěky ho neovlivnilo."
"Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe."
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít."
"Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde."
"Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině."
"Odpuštění je větším důkazem lásky než žárlivost."
"Člověk je nejméně on sám, když hovoří o sobě. Dej mu masku, a poví pravdu."
"Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila."
"Každé řešení problému je novým problémem!"
"Nejvíc utrpení způsobil člověk člověku proto, že byl přesvědčen o věcech, které se ukázaly být nepravdivé."
"Auch aus Steinen, die dir in den Weg gelegt werden, kannst du etwas schönes bauen" [von Elina♥]
"Das Schönste, was wir erleben können, ist das Geheimnisvolle!" [von Elina ♥]

101TI1001D - shrnutí :)

14. června 2013 v 13:45 | °Sajü°
Bude to znít asi divně, ale neskutečně mě tyhle cíle baví plnit, a pak si je ve shrnutí projíždět ;) Jsem na sebe pyšná za to, že se mi tak daří, své cíle si plni!^^ Je to takové malé shrnutí, a další přijde v novém roce. Jsem zvědavá, kolik nesplněných cílů na konci zbyde, ale doufám, že jich bude co nejméně ^.^ Užívejte si letních / neletních dní, a doufám, že těm, kteří se snaží cíle plnit, to jde stejně tak dobře, jako mě.
Bis bald Sajü

č. 1 Udělat maturitu / 21.5.2013 18:00 - zvládla jsem největší zkoušku dospělosti a byl to jeden z těch nejlepších zážitků vůbec. Možná to znít poněkud... ujetě, ale je to opravdu tak^.^
5. Dostat se do Německa nebo na vysokou / 1.6.2013-1.6.2014 - nejlepší zkušenost, jakou člověk může dostat. Au-Pair let's go!
7. Ostříhat se / 3.3.2013 - neodolala jsem a své vlasy jsem zkrátila o 20cm ^.^
10. Vidět Agi / 4.-5.1.2013 - ♥
15. Zveřejnit na twitteru 1000, 2000, 3000 tweetu / 9.5.2013 - poněkud stupidní cíl, ale je to cíl ! :D
25. Užít si maturitní ples / 27.-28.2.2013 - nejlepší ples všech plesů ♥
29. Dostat notebook / 21.4.2013
32. Naučit se uvařit rizoto / 18.5.2013 - aneb. naučit se uvařit moje nejmilovanější jídlo všech jídel.
33. Vymyslet si vlastní recept / 10.3.2013 - jelikož je vlastní, hluboce tajný, nechám recepturu jen u sebe :D
35. Naučit se text mé oblíbené písničky / 12.1.2013 - "Mit dir chilln" - Revolverheld.
37. 14 dní ustlat postel / 31.5. - 1.6.2013 - poněkud divný cíl, ale já jsem typ člověka, kterému přijde zbytečné, stlát si ráno postel, když jsem vždy přišla ze školy a první co bylo, jsem si do ní lehla :-) Odteď ale jedu stlaní postele každý den. Tak nějak se to stalo mým zvykem a rituálem hned poté, co vylezu z postele :)
44. Udělat rozlučku / 26.5.2013
57. Ochutnat 10 různých nápojů od Starbucks / 21.2.2013 - všechny je mám zapsané v Praze na papírku. Místo, abych to zapsala na blog, jsem to napsala na papír, který jsem si s sebou nevzala. Jediné kafe, které si pamatuju, že jsem ochutnal je "White chocolate mocha" a "Oříškovo karamelové latté".
59. Mít ze zboží za 1 / 21.5.2013 - maturitka a otázka č. 8 "Tkaniny a příze"
61. Něco si zašít / 19.5.2013
62. Naučit se přišít knoflík / 19.5.2013 - a na pár okamžiků jsem si myslela, že ze mě bude přišívačka knoflíků^^
71. Pořídit si lampu do pokoje / 5.3.2013
77. Ochutnat sýr feta / 6.6.2013
79. Našetřit si na něco / 8.6.2013 - v Saturnu (ja, weil alles die Frage der Technik) ♥
86. Protřídit krabice pod postelí / 12.3.2013 - místo učení se!;) Nejlepší výmluva, proč se zrovna neučím :D
98. Koupit nebo dostat masku z Benátek nebo jí podobnou / 29.1.2013
100. Vařit celý týden / 21.-28.1.2013

LUSH cosmetics #2

9. června 2013 v 17:28 | °Sajü° |  Bilder Leben
Nechtělo se mi to psát do minulého článku a tak jsem zvolila článek druhý :)

Mým dalším produktem, který jsem vyzkoušela od LUSH je "Ma Bar" - kakaový bar, s cukrovou kostkou uprostřed. Podle složení by měl obsahovat bergamenový a pomerančový olej - jestli z toho něco necítím, je to určitě pomeranč^^ Konzistence je o něco jemnější, než u ostatních bar produktů. Je podle mého názoru o něco jemnější a měkčí, což mě trošku překvapilo!^^ A drolí se pořád stejně dobře. Vůně je stejně intenzivní, kakaová a cítím tam tak trošku květy čehosi… znovu, stejně jako u předešlých barů a balistiků, vůně byla cítit po celém bytě a z mojí pokožky i následující dva dny, přestože jsem se mezitím již sprchovala! Moje nadšení z té skvělé vůně, kdy jsem opravdu měla chuť se zakousnout, jak psali na obale, zmizela po pěti minutách, strávených ve vodě. Jak jsem již psala, mám citlivou pokožku a přestože je to Veganské, moje tělo bylo flekaté během pár minut a svědilo mě jak o život. Takže jsem musela nechat vanu být vanou a vylézt, co mě tak trošku mrzelo. Půlku baru mám ještě schovanou v pytlíčku, pro příště. Samozřejmě tak, jako to je u mě, to nemusí být u vás ;) Vůně je to stejně perfektní

Další věc, kterou mám na seznamu odzkoušených je SCRUB na rty. Dostala jsem ho asi před rokem k Vánocům nebo k Mikuláši, spolu se sestrou, která dostala citrónový (dívala jsem se na stránky LUSH, ale neviděla jsem ho tam, takže nejspíš není…). Sháněla jsem dlouho nějaký scrub, dokonce jsem dostala i recept na vlastní, ale ještě jsem nebyla schopná ho vyzkoušet vyrobit (a myslím, že když se zase podívám na postup, chuť si ho vytvořit mě zase přejde^^). Proto jsem byla vážně nadšená a měla jsem důvod… voněl naprosto BOŽSKY a chutnal ještě líp. Nevydržel mi na rtech pomalu déle jak 5 minut, protože jsem měla neustále nutkání si ho slízávat :-X Mám hrozně často popraskané rty a ráda si spodní ret koušu a přejíždím si po něm jazykem, takže je mám hodně suchý - a nejlepší věc, kterou jsem na to mohla použít, byl právě tenhle SCRUB. Perfektně mi hydratoval popraskané rty a pár dní po používání jsem je měla úžasně jemný. Jestli se někdy budu poohlížet znovu po něčem takovém, rozhodně budu vyžadovat právě Scrub od LUSH ;)

A poslední dva produkty jsou na "čerstvé pleťové masky" - úžasná věcička. Nevím přesně, na co jednotlivé masky mají být = nešla jsem po nich se záměrem. Voněly mi a tak se objevily u mě doma v koupelně. "Cupcake" - by měl být podle všeho na pupínky, které díky bohu nemám. Použila jsem tu masku asi 4-6x a měla jsem po ní neuvěřitelně jemný obličej a dokonale mi voněl.
A druhý "Banánmix" - banán s ovesnými vločkami = měla jsem upřímně co dělat, abych to nesnědla :D Naprosto úžasná banánová vůně a jak říkala T. - vážně zvláčňuje a hydratuje pokožku, po vyzkoušení na pokožce mojí maminy, jelikož já netrpím vysušováním kůže^^ Obě masky se nanáší v silných vrstvách a obě by se měly smýt po 5-10 minutách. Jestli něco opět funguje = pak to nejspíš bude tohle.
Já doufám, že články nebyly tak nudné a ač překvapivě mě bavily :D Snad se tu objevím s něčím podobným brzy!
Mějte se zatím fanfárově!
S.

Deutschland

3. června 2013 v 22:52 | °Sajü° |  Zur anderen Welt
Je to pár dní, vlastně zatím 3, co jsem překročila hranice Německa, stala se ze mě Au-Pair, u jedné, relativně normální německé rodině, se 4 dětmi a jelikož je to něco jiného, na 100% plné zážitků, o čemž jsem přesvědčená už teď, založila jsem si proto nový blog, kam budu přidávat jen věci, které se týkají právě mého pobytu ^^ Pokud se budete chtít podívat, stačí rozkliknout odkaz a já za to budu ráda! :-*
Určitě to bude aktuálnější, než momentálně tento blog, samozřejmě se pokusím po tom, co se aklimatizuji, přidávat články na oba!
Also...