Červenec 2013

J.K. Rowling - Prázdné místo

26. července 2013 v 23:35 | °Sajü° |  Bücher

Neuvěřitelné zklamání; lítost nad tím, že má ségra vyhodila tolik peněz a ke všemu zbytečně a bordel v hlavě. Takhle jednoduše bych popsala své pocity z téhle knihy :)
Neuvěřitelně jsem po ní toužila od té doby, co vyšla a všichni říkali, jak je perfektní. Každý mi říkal, že mě se bude líbit a že je úžasná. Chodila jsem kolem výloh a fňukala, že 500Kč za tu knihu dát prostě nechci. Nakonec jsem si jí přála k narozeninám a byla mi dovezena do Německa. Já se do čtení s nadšením dala a byla jsem natěšená, jak se bude příběh vyvíjet po přečtených několika stránkách. Místo toho jsem ale byla opravdu zklamaná a o konci knihy, který mi přišel odfláknutý a zbytečně teatrální, ani nemluvě.
Vím, že překonat Harryho tímhle svým dílem rozhodně nemohla, a podle mě to každý ví. Nikdo po ní samozřejmě nechce, aby ho překonávala, ale když je vaší oblíbenou autorkou po několik let, od těch dětských až po dospělé a pak přijde s něčím takovým... nevím ani, jak přesně bych to slovy popsala. Identičnost jejího stylu psaní jsem v knize rozhodně viděla, její potrhnuté názvy ulič či různých restaurací ("U černého děla" či "Mědění čajovník") mě vážně bavily, její styl v tom vidím, ale ... jakobych neustále doufala, že se z prostředka knihy vynoří jména jako Harry, Ron a Hermiona, že bude vykládat o Bradavicích a já se večer budu bát, že mi ze skříně či zpod postele vyleze "Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit".

Celý děj knihy mi přišel nezajímavý. Popis několika různých životů osob, jejichž cesty se vzájemně v knize propletly, mě nijak nezaujaly, ba naopak mi vadily. Ztrácela jsem se v tom a až na konci mi docházelo pořádně kdo je kdo a co a jak dělal a jak se k tomu dostal ;-) Bavily mě tam asi jen části o Andrewovi a Tlusťochovi a o Krystal Weedonové, ale zbytek - čirá nuda. A jak jsem se zmínila, konec byl naprosto příšerný. Opravdu jsem tu knihu zavírala s pocitem, že nevěděla, jak to ukončit rychle, tak to utnula takhle stupidně. Mě se u toho až chtělo smát, jak komické to tam celé bylo ;)

Celkově bych to asi zhodnotila tak, že tu knihu, jako doporučují všichni v mém okolí, rozhodně doporučovat nebudu. Ke koupi za 500Kč se vážně nehodí, a raději bych si počkala, až vyjde v elektronické podobě volně ke stažení. Ale možná se mílím a možná je opravdu dobrá, jen mě vlastně skutečně nezaujala a já bych jí za to strhla milion liber z účtu! :D Grrrch!

Random fotos aus Hannover

18. července 2013 v 21:29 | °Sajü° |  Zur anderen Welt
Mám v hlavě tolik nápadů na články, na oba blogy a když se k tomu dostanu, vůbec mě to nebaví, nejde mi to přes prsty, nebo mě nebaví sedět a zmenšovat či jinak upravovat fotky! :( Poslední dobou mě baví jen fotit, ale publikace už stagnuje :D I tak jsem se dokopala k tomu (dokud mám ještě volno, než se mi vrátí rodina z Mallorcy a od babičky), udělat pořádný, fotkový článek. Tenhle blog to už jednoduše potřebuje!^^ Já si půjdu protřepat ruce a shánět, kde je nejlevnější myš, protože s tím touchpedem se vážně dělat nedá! >_< Já doufám, že si prázdniny užíváte plnými doušky a brzy snad s dalším článkem! ;)

PS: Kdyby měl někdo zájem, svoje příspěvky dávám pravidelně například na instagram, kde mě můžete zastihnout: @saju_shidobu ;)

A teď už několik pár fotek! :)

Miluju můj telefon, protože fotí božsky / nejlepší zmrzlina všech zmrzlin
narozeninové scrabble / narozeninový přípitek (a mě je neuvěřitelných 20!) :)


Pondělí v Hannoveru / Má milovaná Refresha opět v akci
Rozlučková večeře :') / Dárek od mé milované ségry

A teď menší nakupovací mánie aneb. nevpouštět do Primarku!^^


Když najdete zlevněné kabelky ze 12€ na 5€


Out ale na podzim na zahradu s Johannou a klukama ideál (6€) a dárek od maminky


Nejpohodlnější boty, který jsem kdy na nohách měla (12€) a znovu (dárek od maminky )


Kosmetika od Balea je moje topka, ale těmi sprcháči to zabili NEJDOKONALEJŠÍ!!!!!!!!! (0,85€).

Musik in Deutschland ♥

10. července 2013 v 9:53 | °Sajü° |  Sajü
Asi tak 1000x jsem říkala, že bych chtěla zažít, aby k mému životu hrála hudba, jako ve filmech. Vždycky se dějí věci, ke kterým mi pasují jednotlivé skladby a já si tak v hlavě vytvářím svůj soundtrack!^^ Jinak to není ani v Německu. Budu s ním mít spojeno za ten rok tak ... 150 písniček, a už po prvních dnech, strávených tady, jsem zařadila do svého soundtracku několik písniček, které jsem slyšela v rádiu při určitých situacích, při jízdě v autě, při prvním nákupu v obchodě...

Snad mezi nimi najdete také skladbu, kterou do vašeho soundtracku budete moci zařadit, tak jako já ;)

PS: Bohužel, v Německu nejde spoustu videí přehrávat na YouTube, a tudíž jsem nucená napsat jen seznam! O:)
1. Capital Cities - Safe and sound
2. Frida Gold - Liebe ist meine Rebellion
3. Christina Stürmer - Millionen Lichter
4. Snow Patrol - Called Out In the Dark
5. Jason Derulo - The Other Side ♥ (Leninek ♥)
6. Andreas Bourani - Nur in meinem Kopf
7. Sportfreunde Stiller - Applaus, Applaus
8. Jupiter Jones - Still ♥
9. Kay One - V.I.P.
10. Emeli Sandé - Next to me

1. Monat in Deutschland

7. července 2013 v 20:21 | °Sajü° |  Zur anderen Welt
Myslela jsem, že budu mít spoustu, ale spoustu nápadů o tom, co psát na bubli-fuk^^ Místo toho jsem bez jakýchkoli nápadu, nevím o čem psát, co sem přidávat a když už bloguju, tak na svém "německém" blogu^^ Je toho hodně, co se za pár posledních týdnů stalo. Odmaturovala jsem, odjela jsem, žiju v Německu a jsem spokojená (i když ne všechny dny jsou krásné!;)). Někdy brečím, někdy se vztekám, někdy mám chuť jen spát a nic nedělat a někdy bych děti umačkala samou láskou. Jsem šťastná tady, kde jsem. Nelituju toho kroku, který jsem udělala. Kromě toho, snažím se dokola a dokola plnit své cíle (odkaz). Každý měsíc přidám souhrné fotky z mého života TADY a kdo by měl chuť, číst si o tom, co tu prožívám a zažívám, klidně mi koukněte na blog ;) ODKAZ

A teď jdu odpočívat u Teorie velkého třesku! :D