Listopad 2013

Christmas Wishes

24. listopadu 2013 v 12:12 | °Sajü° |  Bilder Leben
Vánoce se nám kvapem blíží a má čtrnáctidenní dovolená, kterou strávím v Praze, taky! :) Už se nemůžu dočkat na příjezd domů, na to že budu s přáteli, s rodinou... Jsem milovnice Vánoc a vždycky jsem byla při té zásadě, že by rodina měla být spolu :) Dárky miluju, ráda dárky dávám a dělá mi radost, když dárky dostávám. Letos poprvé to je spíše o tom, že budu u Štědrovečerní večeře sedět s mamkou a ségrou, že jim budu moct říct, jak je zbožňuju, objímat a aspoň na chvíli mít pocit, že jsem znovu doma Když člověk odjede do zahraničí, daleko od přátel a rodiny, je to podle mě jedna z těch nejtěžšších věcí v životě! :) O to krásnější je, když se s těmi lidmi znovu vidíte. Ale o tom tu psát dnes nechci.
Přesto, že tyhle Vánoce budou o nás chtěly po mě vědět, co si přeju a tak jsem si vytvořila seznam - který nechybí každý rok na blogu a doufám, že se bude líbit :))
Mějte se zatím famfárově a ignorujte tu vlezlou zimu!


Amerikaner - recept

9. listopadu 2013 v 12:33 | °Sajü° |  Bilder Leben

Poslední dobou mi schází psaní na blog, ne jen Au-Pair, kterému se téměř také nevěnuji, ale hlavně na tenhle, soukromí! ^^ A tak jsem se rozhodla přidat další článek! :) Půjde o recept, který mám od mojí GastMutter. Je na tzv. "Amerikaner", a opravdu nevím, jak bych to přeložené slovo správně vyskloňovala. Každopádně si tento "koláč" můžete koupit v každém Německém pekařství a chutná to báječně! :))

Budeme potřebovat:
200g másla
200g cukru
2 balíčky vanilkového cukru
1 špetku soli
4 vejce
500g mouky
8 polévkových lžic mléka
6 čajových lžiček prášku do pečení (jsou to zhruba dva pytlíčky po 3g)
2 balení vanilkového pudinku

Postup: Máslo, cukr, vanilkový cukr a špetku soli rozmixujeme do hmoty. Přidáme jedno vejce, znovu rozmixujeme - opakujeme tenhle postup se zbylými třemi vejci.

Když je ušlehaná hmota, přidáme mouku, mléko, prášek na pečení a vanilkový pudink. Znovu vše rozmixujeme do tuhé hmoty.
Následně dvěmi polívkovými lžícemi vytvarujeme bochánky na plechu, vyloženým pečícím papírem a pečeme zhruba 15 minut na 200°C.
Ještě když jsou teplé, potřeme spodní vrstvu buďto cukrem, který si rozmícháme s citronovou šťávou, nebo čokoládou. Kdo chce, může vzniklé "Amerikány" rozkrojit a natřít je uvnitř vanilkovým pudinkem, znovu zaklapnout a až poté je potřít cukrem či čokoládou.

Chutná to vážně výborně, je to jednoduchý a děti se po tom můžou utlouci!


Starbucks Coffee - list

7. listopadu 2013 v 10:20 | °Sajü° |  Bilder Leben

V mém "dosažení cílů" bylo, ochutnat 10 různých nápojů od Starbucks a já jsem ráda, že se mi to povedlo. Ochutnala jsem ve Starbucks hodně nápojů a když jsem si jednou o víkendu řekla, že bych si mohla sestavit seznam, vcelku mě to překvapilo. Zabloudila jsem na německé stránky, projela a napsala všechny kávy, a příchutě, jež jsem ochutnala a vznikl z toho celkem pěkný seznam ;) Kdybych si to ale spočítala, tak by mě asi odvezli první záchrankou :D Takže se jde na to! :)

Seznam 101 cílů
Mé nejoblíbenější


Klasika = Caffé latté s příchutí karamelu, kokosu, vanilky, mandle (která je podle mě úplně příšerná!), mix karamel+oříšek (to je typ, který nám dal pracující ve Starbucksu. Kdo miluje vánoční toffee nut latte (♥), tak si může u pokladny poprosit o ten mix a chutná to téměř stejně, i když na Vánoční originál to nemá!), pepermintové latte, perníkové latte.

Iced Coffe Latte - pepermint a klasika.

Mocha - White Chocolate (♥) , Chocolate (♥) a Cranberry White Chocolate Mocha (na ledový čokoládový se těším neskutečně, protože čokoládové mocha je jednou z mých oblíbených káv).

Cappuccino - karamel, čokoláda

Caramel Macchiato + Iced Caramel Macchiato (♥)

Chocolate - Premium, karamel, Hazelnut (♥)

Frappuccino - Caramel Frappuccino, Cookie Crumble, Chocolate Frappuccino, Soja Strawberries Creama Frappuccino

Ovocné čaje - Malina a rybíz Frappuccino, Mango Tea Frappuccino

Refresha - Very Berry Hibicus with real blackberries, Cool Lime with real lime (♥♥)

Ještě pořád tam mám ale zálusk na spoustu káv a nápojů, které bych chtěla vyzkoušet, ochutnat, různé příchutě a jsem na to neskutečně zvědavá!^^