Leden 2014

Musik in 2013/14

25. ledna 2014 v 22:17 | °Sajü° |  Interpreti
Můj rok 2013 se nesl ve velké podstatě kolem hudby. Poslouchala jsem hudbu tak dlouho, že to není ani možno spočítat. V těžkých chvilkách při učení na maturitu jsem si pouštěla iPod, kdy jsem na půl hodiny jednoduše vypnula, myšlenky jsem odvedla někam jinam a nesoustředila se na školu :) Po maturitě, cestou domů, jsem si plná elánu pouštěla iPod a musela jsem se šťastně usmívat! Když jsem odjížděla z Česka do Německa, na rok jako Au-Pair, pouštěla jsem si celých devět hodin iPod v uších, probrečela jsem u toho půlku cesty. Když tu byla mamka se ségrou, pouštěla jsem si s nimi rádio a kdykoli slyším v rádiu písničky, které hrály, když tu byly ony dvě, mám husí kůži. S Tinkou mě pojí "Best song ever", který tvořil celou naší noc v Kolíně nad Rýnem. Cestou domů na Vánoce jsem poslouchala hudbu a v těch nejtěžších chvilkách tady, jsem nedělala nic jiného, než dokola hudbu přehrávala. Jak je v téhle naší generaci zvykem - hudba tvoří důležitou složku našeho života a stejně, jako mnozí z vás, neumím si ani já představit, být bez ní :) Nabíjí mě energií, uklidňuje mě, nabudí ve mě vždycky pozitivní myšlenky a to je potřeba pořád.
Když jsem přemýšlela nad článkem, zda udělat recenze jednotlivě, nebo to zahrnout do jednoho článku, rozhodla jsem se pro druhou variantu, jednoduše proto, protože proto... :)

V říjnu vyšlo Salute od Little Mix a zamilovala jsem si to CD. Poslouchala jsem ho nějakou dobu, než vyšlo CD od Union J, do kterého jsem se také ihned zamilovala a když vyšlo Midnight Memories, nedokázala jsem ho přestat poslouchat. Má v mém iTunesu téměř sté přehrání + kdybych připočítala přehrání v iPodu, asi by to bylo kolem 150 přehrání. V posledních pár dnech jsem si zamilovala CD od Eda Sheerana a i přestože je pár let staré, miluju ho, poslouchat to Každopádně, ať jsou ta CD jakkoli úžasná, musím prostě a jednoduše vyzdvihnout MM od 1D. Je to... pecka! Moje sestra, která je o sedm let starší, se do něj zamilovala natolik, že ho také nedokáže přestat poslouchat a nějaký David Guetta či Pitbull, kteří jsou více její styl, jí prostě už nebaví. To CD má grády, něco, co mě pozitivně dobíjí, vytváří mi husí kůži a možná to bude i tím, že v červnu na ně jedu do Londýna, každopádně - je to slast a doporučuju všem, aby mu dali šanci a poslechli si ho. Stejně jako by si všichni měli poslechnout i zbylé tři CD, kterým jsem propadla (jen znovu pozvedávám Midnight Memories pro jeho dokonalost od první až po poslední písničku na Deluxe Edition!!!).
Snad těmto CD dáte šanci i vy a snad vás nějaké zaujme ;)


Mějte se famfárově a já si jdu znovu pustit nějakou pěknou písničku ;)

Home sweet home aka Prague ♥

23. ledna 2014 v 15:22 | °Sajü° |  Sajü
Moje dovolená v Praze byla čtrnáctidenní, ale přesto neskutečně krátká. Strávila jsem celý první víkend ve společnosti ségry a mamky - kdyby to někoho zajímalo, můžete si v následujících větách přečíst, jak jsem mamku překvapila! Jak jsem se již zmínila, mamka neměla tušení, že přijedu už 14.12. a krásně nám to se ségrou vyšlo, protože jí pozval známý na koncert Petra Kotvalda. S mou ségrou jsme si zašly mezitím do restaurace na nejlepší Gnochi na světě, do La Tratorie :) Plánovaly jsme, kam se doma schovám a co jí má ségra řekne, proč je u ní doma. Nakonec můžu prozradit, že nám to poněkud nevyšlo. Plánovaly jsme, kam půjde mamka jako první a tak jsme vymyslely se ségrou, že jí řekne, že jsem na Skype, zatímco já se budu vlastně schovávat na sedačce v obýváku (mimochodem-byla jsem také překvapená, protože mamka pořídila novou sedačku, která je naprosto báječná!!!). Nevyšlo to a mamka šla, nečekaně, jako první právě do obýváku, což nikdy nedělá. Když jsem k ní vyskočila a řekla: "Ahoj mamko!" ten její výraz byl k nezaplacení. Poté jsem o půlnoci začala obvolávat všechny naše známý, kteří nechtěli věřit, že jsem se vrátila O:)

Hned druhý den jsme měli u nás na oběd Lukáše s Davidem a poté i Danu, takže to byl příjemně strávený víkend!
V pondělí dorazila Lena, se kterou jsem prokecala typicky odpoledne u kávy Starbucks a zašly jsme na dlouho slibované Running sushi, kde jsme se narvaly k prasknutí. Jedly jsme přes dvě a půl hodiny a ochutnala jsem spousty kousků. Zamilovala jsem se do krabího masa, které do teď cítím podvědomě na jazyku a nemůžu se toho zbavit. Mňam! Večer jsme si předaly Vánoční dárky - dala jsem Leňourovi kabelku, po které toužila a typicky svíčky!^^ Nebyly by to Vánoce, kdyby ode mě tradičně nedostala svíčky - což pečlivě dodržuji již tři roky. Já dostala knížečku s našima fotkama - vzpomínkovými a Dior Lipstick, kterého se nemůžu nabažit^^ Upřímně musím říct, že jsem spíše typ na červené rtěnky a nikdy by mě nejspíš nenapadlo sáhnout po téhle barvě rtěnky - přesto to odhadla perfektně a myslím, že mě ta barva neskutečně sedí! O:) Muehehe... večer jsme nakonec zakončily poslouchám Midnight Memories CD a pitím bílého vína, společně s mou mamkou! :)

Ve středu dorazila Tinka, už v osm ráno! Těšila jsem se jak malé dítě! Nemohla jsem se dočkat, až s ní budu! Došly jsme ke mě domů, kde jsme si daly snídani a poté šly na několik hodin do Starbucksu na Vánoční kafe! O:)♥ Odpoledne jsme se přemístily zpět ke mě, na oběd a hned potom na dezert a čaj k mé mamce do práce. Naprosto jsem si ten den užila a nemohla jsem uvěřit, jak rychle to uteklo. Načež jsme se domluvily na neděli, jelikož nám přišlo zatraceně málo, vidět se jen takhle. Dostala jsem DVD od One Direction a já Tince darovala CD Midnight Memories a polštářek s Niallem V neděli jsme se viděly znovu od rána do večera, zašly na Irskou kávou (já měla jakousi s vaječným likérem, nebo tak něco !), propovídaly jsme opět několik hodin, zašly jsme na oběd do KFC a já dostala jeden z nejkrásnějších dárků - polštář se Zayniem!

Ve své podstatě se moje dny doma točily okolo toho samého - vstávala jsem brzy, takže pokud jsem se těšila na dlouhé spaní, nenarušované malými Zlobry, byla jsem na omylu! :) Pendlovala jsem mezi jedněmi přáteli, k těm druhým, doma se nám otevírali dveře tak často, že jsem s klidem mohla vyhlásit den otevřených dveřích, ale přesto jsem si to nesmírně užila! Můj článek však mnohem raději zakončím kupou fotek, které jsou o něco zajímavější! ;)

Mějte se zatím krásně a užívejte si chladné lednové dny, dokud to jde :)
S.


Sophie Kinsella - Vzpomínáš si?

18. ledna 2014 v 22:17 | °Sajü° |  Bücher

O knize: Po autohavárii, při níž utrpěla úraz hlavy s následnou amnézií, se Lexi Smartová probouzí v nemocnici v přesvědčení, že je rok 2004 a že právě zmeškala pohřeb svého otce. Ve skutečnosti je o tři roky víc, místo bývalých křivých zubů má krásně bílé a rovné a překvapivě vypadá spíš jako modelka, má úžasného a bohatého manžela, skvělou a dobře placenou práci a bydlí v senzačním bytě. Vypadá to jako splněný sen. Původní nadšení z nového a báječného života vystřídá brzy smutek z toho, že současně přišla o všechny kamarádky a stala se člověkem, kterého sama nepoznává. Snaží se zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Autorku podle vlastních slov vždy fascinovalo téma lidského charakteru a skutečnost, že se naše životy nepředvídatelně mění a my se měníme s nimi, ale tak pomalu, že si to někdy sami neuvědomujeme.

----

Jelikož si moje GastMutter, u které dělám Au-Pair protřídila knihovnu, okamžitě mi řekla, abych si vybrala nějakou knihu na čtení. Poradila mi své nejoblíbenější a já jsem se rozhodovala mezi tím, přečíst si Harryho Pottera v Němčině, nebo si vybrat knihu, kterou má Jennifer nejraději :)) Říkala, že jí přišla knížka tak vtipná, že jí nemohla číst nikde jinde, než doma a přečetla jí za jeden den. A nedivím se... měla jsem trošku strach z němčiny, z toho, jak kniha bude napsaná a jestli se mi to bude číst dobře. Abych byla upřímná - kniha se mi četla naprosto perfektně. Občas se tam objevilo slovíčko, které jsem si musela domyslet nebo otevřít mobilní slovník, ale aspoň jsem se přiučila. Ale teď o knize...
Byla jsem tak nadšená, že jsem se rozhodla, že si jí do své zásoby musím koupit také. Četla se skvěle, byla napsaná neuvěřitelně uvolněně a zároveň jsem byla neskutečně napnutá :)) Bylo tam několik vtipných poznámek, u kterých jsem se musela smát a zbožňuju hlavní postavu, tedy Lexi Smart. Bylo hrozně zajímavý číst, co jí lidé říkají, co jí neříkají a dalo by se říct, že jsem se do toho vžila. Knihu jsem četla jeden týden; musíme ale uvážit, že jsem četla pouze o poledních pauzách - tedy hodinku denně, takže jsem jí přečetla vlastně neskutečně rychle^^ Nevím, jak se kniha bude číst v češtině - mám totiž zkušenosti, že ty překlady jsou často jiné. V angličtině kniha vyzní úplně jinak než přeložená do němčiny a pak ta kniha vyzní jinak, když je přeložena do češtiny! Ale vřele jí můžu doporučit. Já jsem natěšená, až se pustím do další knihy od ní - kterou jsem již nakousala, ale nedostala jsem se do toho tak, jak bych chtěla! :))

Vánoce 2o13 :))

11. ledna 2014 v 16:59 | °Sajü° |  Bilder Leben
Místo, abych napsala nějaký článek o mých Vánocích, využívám svého volného času trošku - jinak. Pro někoho by se zdálo být to, co dělám, jako ztráta času. Pro mě je to zpestření mých všedních dní ve společnosti dětí :)) Nakonec jsem se ale rozhodla, článek o mých Vánocích přeci jen udělat.

Jela jsem domů už 14.12., přestože mamka žila tři měsíce v tom, že se vrátím na Vánoce 19.12. O tom, že se vrátím o pět dní dříve, věděly jen moje kamarádky a především ségra Bála jsem se toho, jaké to bude, vrátit se domů a je zvláštní, že ve městě, kde se scházím od nepaměti s přáteli, kde jsem vyrůstala a žila 19 let, se najednou jako doma necítím. Ale o tom je další kapitola, o které se možná zmíním a možná jí ponechám pouze neuzavřenou v otaznících! :))
Má čtrnáctidenní dovolená v Praze byla poněkud - řekněme třeba... hektická? Měla jsem od prvního dne, co jsem se vrátila, až do poslední dne, kdy jsem odjížděla, nabitý program k prasknutí. Celý můj život byla jedna dlouhá, nudná čára... odjedu na rok do Německa, vrátím se po 7 měsících a můj diář byl narvaný k prasknutí. Strávila jsem příjemné dny doma s mamkou a ségrou, Danou, Lukášem a Davidem, šla jsem se bavit na travesty, spala jsem u svého kamaráda a spolužačky ze základní školy, viděla jsem se s Leňourem, se kterou jsem si to nesmírně užila a v neposlední řadě, jsem strávila dva dny s Tinkou :-* Štědrý den, na který jsem se nesmírně těšila, utekl jako voda... ani nevím, jak! Bývalo u nás zvykem, jíst v 17:00. Tyto Vánoce jsme to ale přecenily a jedly jsme už v půl páté. Přála bych všem, aby cítili to štěstí, které jsem cítila já, když jsem objímala svou mamku a ségru a říkala jim, jak je mám ráda! Po nejlepší večeři přišly samozřejmě dárky, za které jsem byla vděčná, které mě překvapily a potěšily zároveň! :)) Vůbec jsem tolik věcí nečekala, ale... pojďme si představit ty nejvtipnější, nejrozkošnější a nejmilovanější dary světa:


Ňuňuňu od Tinky a nejnádhernější polštář, speciálně vyrobený pro mě ♥
'

Lunch box 1D od Lukáše s Davidem - k tomu jsem dostala obrovskou čokoládu Toblerone! Klasika Vánoc od těch dvou ♥

Na poštu mi přišel Obchodní balík z Německa, od Jennifer a dětí ♥ Pošťačka hledala OBCHODNÍ BALÍK v normální klasické hnědé nebo bílé krabici, než přišla s naprostým smíchem, že nikdy se jí nestalo, aby někdo poslal balík v krabici se Včelkou Májou :D :D :D Kdyby vás zajímalo - dostala jsem waflovač, recepty na wafle - nejlepší, který máme my v Německu, dva balíky mini štoliček a Baumkuchen ♥Již zmíněný waflovač, kožené botky, prstýnek, nejkrásnější hodinky, sbírku Harry Potter filmů, kosmetiku, knihu 1D, DVD 1D, Famfrpál v průběhu věků, Fantastická zvířata a kde je najít, fusekle, džíny, tričky, brčko se žirafou (toužila jsem po tomhle zatočeným brčku od mých dvanácti let. Prosila jsem každý rok mamku, aby mi ho dala k narozeninám, ale pokaždé řekla: "Příští rok", a já ho dostala k Vánocům, když mi je 20. Takové dárky umí vymyslet mamka! :D), různé prášky proti kašli a rýmě, dostala jsem také v krabičce 9,25€ za to, že jsem byla nemocná a koupila si kapky v lékárně, které mi naprosto nepomohly! :D Masírátko a škrábátko na hlavu (také od mé mamky! :D) a ohřívadlo rukou do kapsy!^○^ Dále jsem dostala od Dany Lush kosmetiku na sprchování, kterou jsem zapomněla vyfotit :( A skleněný pilník Bohemia od Aleše. Od Barči s Tomášem jsem dostala červené srdíčko, které jsem si pověsila na stromeček a zapomněla jsem ho v Praze :(
Každopádně děkuju všem a děkuju za všechno!

Doufám, že Vaše Vánoce byly také takhle bohaté a měli jste Štědrého Ježuru, jako já