Sophie Kinsella - Vzpomínáš si?

18. ledna 2014 v 22:17 | °Sajü° |  Bücher

O knize: Po autohavárii, při níž utrpěla úraz hlavy s následnou amnézií, se Lexi Smartová probouzí v nemocnici v přesvědčení, že je rok 2004 a že právě zmeškala pohřeb svého otce. Ve skutečnosti je o tři roky víc, místo bývalých křivých zubů má krásně bílé a rovné a překvapivě vypadá spíš jako modelka, má úžasného a bohatého manžela, skvělou a dobře placenou práci a bydlí v senzačním bytě. Vypadá to jako splněný sen. Původní nadšení z nového a báječného života vystřídá brzy smutek z toho, že současně přišla o všechny kamarádky a stala se člověkem, kterého sama nepoznává. Snaží se zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Autorku podle vlastních slov vždy fascinovalo téma lidského charakteru a skutečnost, že se naše životy nepředvídatelně mění a my se měníme s nimi, ale tak pomalu, že si to někdy sami neuvědomujeme.

----

Jelikož si moje GastMutter, u které dělám Au-Pair protřídila knihovnu, okamžitě mi řekla, abych si vybrala nějakou knihu na čtení. Poradila mi své nejoblíbenější a já jsem se rozhodovala mezi tím, přečíst si Harryho Pottera v Němčině, nebo si vybrat knihu, kterou má Jennifer nejraději :)) Říkala, že jí přišla knížka tak vtipná, že jí nemohla číst nikde jinde, než doma a přečetla jí za jeden den. A nedivím se... měla jsem trošku strach z němčiny, z toho, jak kniha bude napsaná a jestli se mi to bude číst dobře. Abych byla upřímná - kniha se mi četla naprosto perfektně. Občas se tam objevilo slovíčko, které jsem si musela domyslet nebo otevřít mobilní slovník, ale aspoň jsem se přiučila. Ale teď o knize...
Byla jsem tak nadšená, že jsem se rozhodla, že si jí do své zásoby musím koupit také. Četla se skvěle, byla napsaná neuvěřitelně uvolněně a zároveň jsem byla neskutečně napnutá :)) Bylo tam několik vtipných poznámek, u kterých jsem se musela smát a zbožňuju hlavní postavu, tedy Lexi Smart. Bylo hrozně zajímavý číst, co jí lidé říkají, co jí neříkají a dalo by se říct, že jsem se do toho vžila. Knihu jsem četla jeden týden; musíme ale uvážit, že jsem četla pouze o poledních pauzách - tedy hodinku denně, takže jsem jí přečetla vlastně neskutečně rychle^^ Nevím, jak se kniha bude číst v češtině - mám totiž zkušenosti, že ty překlady jsou často jiné. V angličtině kniha vyzní úplně jinak než přeložená do němčiny a pak ta kniha vyzní jinak, když je přeložena do češtiny! Ale vřele jí můžu doporučit. Já jsem natěšená, až se pustím do další knihy od ní - kterou jsem již nakousala, ale nedostala jsem se do toho tak, jak bych chtěla! :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama