Zur anderen Welt

Köln am Rhein 31.8. - 1.9.2013

3. září 2013 v 15:21 | °Sajü°
Můj víkend v Kolíně bych bez přemýšlení popsala jako DOKONALÝ

Nikdy jsem si nemyslela, že mě nějaké město vezme tak, jako to dokázal Berlín a světe div se, opravdu jsem propadla Kolínskému kouzlu a teď už chápu, proč mi Aleš říkal, že je to tam úžasné!^^ Prožila jsem dokonalý "Up all day" and "Up all night", s hromadou kávy, které jsme se snad přepily, spoustu smíchu, kecání a znovu smíchu! A bylo by divné, kdybych si to neužila s člověkem, jako je Tina Pokud někoho zajímavá víc, může si přečíst článek na mém Au-Pair blogu ( Au-Pair blog ) a sem přidávám nějaké fotky!;)

Ale procházet se kolem Rýnu, po uličkách Kolína ať už přes den nebo v noci... ten pocit je úžasný. Přestože se v Berlíně cítím tak nějak bezpečněji, a v Kolíně jsem chvilkami propadala strachu, kor když se s námi dávali do řeči samý přičmoudlý - i tak mám z toho zážitek jako blázen^^

Už teď se nemůžu dočkat dalšího víkendu, který nás nemine za 14 dní!^.^

Když se prostě smějete, aniž by se cokoli stalo ♥

Opera^.^


Kouzelnická akademie v Kolíně!^^
''


Kolegyně ;) ♥
'

Random fotos aus Hannover

18. července 2013 v 21:29 | °Sajü°
Mám v hlavě tolik nápadů na články, na oba blogy a když se k tomu dostanu, vůbec mě to nebaví, nejde mi to přes prsty, nebo mě nebaví sedět a zmenšovat či jinak upravovat fotky! :( Poslední dobou mě baví jen fotit, ale publikace už stagnuje :D I tak jsem se dokopala k tomu (dokud mám ještě volno, než se mi vrátí rodina z Mallorcy a od babičky), udělat pořádný, fotkový článek. Tenhle blog to už jednoduše potřebuje!^^ Já si půjdu protřepat ruce a shánět, kde je nejlevnější myš, protože s tím touchpedem se vážně dělat nedá! >_< Já doufám, že si prázdniny užíváte plnými doušky a brzy snad s dalším článkem! ;)

PS: Kdyby měl někdo zájem, svoje příspěvky dávám pravidelně například na instagram, kde mě můžete zastihnout: @saju_shidobu ;)

A teď už několik pár fotek! :)

Miluju můj telefon, protože fotí božsky / nejlepší zmrzlina všech zmrzlin
narozeninové scrabble / narozeninový přípitek (a mě je neuvěřitelných 20!) :)


Pondělí v Hannoveru / Má milovaná Refresha opět v akci
Rozlučková večeře :') / Dárek od mé milované ségry

A teď menší nakupovací mánie aneb. nevpouštět do Primarku!^^


Když najdete zlevněné kabelky ze 12€ na 5€


Out ale na podzim na zahradu s Johannou a klukama ideál (6€) a dárek od maminky


Nejpohodlnější boty, který jsem kdy na nohách měla (12€) a znovu (dárek od maminky )


Kosmetika od Balea je moje topka, ale těmi sprcháči to zabili NEJDOKONALEJŠÍ!!!!!!!!! (0,85€).

1. Monat in Deutschland

7. července 2013 v 20:21 | °Sajü°
Myslela jsem, že budu mít spoustu, ale spoustu nápadů o tom, co psát na bubli-fuk^^ Místo toho jsem bez jakýchkoli nápadu, nevím o čem psát, co sem přidávat a když už bloguju, tak na svém "německém" blogu^^ Je toho hodně, co se za pár posledních týdnů stalo. Odmaturovala jsem, odjela jsem, žiju v Německu a jsem spokojená (i když ne všechny dny jsou krásné!;)). Někdy brečím, někdy se vztekám, někdy mám chuť jen spát a nic nedělat a někdy bych děti umačkala samou láskou. Jsem šťastná tady, kde jsem. Nelituju toho kroku, který jsem udělala. Kromě toho, snažím se dokola a dokola plnit své cíle (odkaz). Každý měsíc přidám souhrné fotky z mého života TADY a kdo by měl chuť, číst si o tom, co tu prožívám a zažívám, klidně mi koukněte na blog ;) ODKAZ

A teď jdu odpočívat u Teorie velkého třesku! :D

Deutschland

3. června 2013 v 22:52 | °Sajü°
Je to pár dní, vlastně zatím 3, co jsem překročila hranice Německa, stala se ze mě Au-Pair, u jedné, relativně normální německé rodině, se 4 dětmi a jelikož je to něco jiného, na 100% plné zážitků, o čemž jsem přesvědčená už teď, založila jsem si proto nový blog, kam budu přidávat jen věci, které se týkají právě mého pobytu ^^ Pokud se budete chtít podívat, stačí rozkliknout odkaz a já za to budu ráda! :-*
Určitě to bude aktuálnější, než momentálně tento blog, samozřejmě se pokusím po tom, co se aklimatizuji, přidávat články na oba!
Also...

Nürnberg 8-12-2012

7. února 2013 v 16:29 | °Sajü°
Po dlouhých letech, kdy jsme si jen říkaly, že bychom se podívaly do Norimberku, to konečně vyšlo a slevomat.cz nám tuto možnost umožnil!^^ Někdy na konci listopadu jsem se dozvěděla, že jedeme i se sestrou směrem Nürnberg a já byla štěstím bez sebe!^^ Těšila jsem se jako malé dítě, ani nevím, jestli na ty trhy nebo že budu v Německu celkově a nebo na to, že budeme někde spolu, jako rodina!:)

A bylo to vážně fajn. Sice jsem tu noc spala asi jen 3 hodiny, byla jsem unavená, ale kupodivu jsem si ráno zpívala - což se u mě jen tak neděje, neboť já po ránu = nepřítel proti všemu ;-) Usmívala jsem se a odpočítávala, za jak dlouho tam budeme. Jelikož to byla agentura z Brna, jeli ještě autobusy od tamtud a my, místo v půl sedmé, odjížděli v sedm - ta zima byla neskutečná a já v tom okamžiku tohle roční období proklínala. Necítila jsem si palce u nohou, přestože jsem měla zimní boty a troje ponožky a v autobuse jsem rozmrzávala až do Norimberku. Věřte mi, něco takového zažít už nikdy nechci. Celou cestu jsem téměř prospala a vlastně ani nevím jak, najednou jsme byli na místě. Město jako takové je vážně nádherné. A fascinující. Vždycky mě fascinovala podobná místa, starší města, a ty hradby okolo tomu městu dávají zvláštní kouzlo. O tom není pochyb!;-)
Fakt, že lidé tam byli naprosto úžasní (z čehož byla unešená má máma, která nedokázala vstřebat fakt, jak moc jsou prodavačky milé a ochotné) a o obchodech ani nemluvím. Na večer, kdy jsme neměly už kde být - jelikož je Norimberk skutečně malý, menší než jsem si myslela, jsem proklínala stejně tak, jako moje máma se sestrou, že jsme někam jely!:D Mě to okamžitě přešlo, ale jejich nadšení pro cestování je na pár let nejspíš znovu na bodu 0. Měla jsem pocit, že přestože jsou všude hospůdky, restaurace nebo jakákoli jiná stravovací zařízení, nebylo možné se někde posadit. V každé kavárně, jídelně nebo hospodě si sedělo tak 108 lidí na hlavě, bylo tam tolik lidí, že tolik jsem jich neviděla po kopě ani v obchodním centru v Praze. V tu chvilku mě napadlo, že žít tam, asi bych zešílela (i když věřím, že domorodci mají pár svých míst, kam se ukrýt před atentáty turistů z Čech!^^).
Zážitek z Norimberku byl skutečně velký, ať už co se týče hledání záchodů všude možně, po 5 pánu, hrajících na trumpety na trzích (kdo neví, může si rozkliknout video Mr. Beena a napoví mu to)^^ Na Berlínské trhy to ovšem nemá. Z fotek jsem měla čest vidět trhy v Görlitzu a Hamburgu - kde to vypadá, kromě toho jejich super úžasného stromku (:D) nádherně, ale díky tomu, že jsem loni navštívila Vánoční Berlín, můj zážitek z trhů tam je maximální. Myslím, že doporučení, jet se podívat na Vánoční trhy tam, je na místě ;-) Je to tam jiné, mnohem krásnější a každý trh v Berlíně má jiné kouzlo a jinou atmosféru!

Dresden 1-12-2012

19. ledna 2013 v 22:02 | °Sajü°
Má návštěva Drážďan proběhla po nekonečně dlouhém domlouvání, na jedničku!^^ Skutečně jsme se tam dopravili jedním luxusním autem od ŠKODA a myslím, že jsme si to všichni tři užili na maximum!! Bylo opět fajn, vyjet z Prahy, vyjet z ČR a přestože to není tak daleko, ten skvělý pocit, který jsem měla, byl nezaměnitelný. Může to znít divně, nezáleží na tom, jestli jsem v Berlíně, Norimberku nebo Drážďanech. Ten skvělý pocit, kdy se cítím naprosto šťastná a spokojená, mám kdykoli přejedu německé hranice! Všechno ze mě opadá a já se nepřestávám ani na okamžik usmívat… a už vůbec ne, když jedu s takovými dvěma blázny, jako jsou oni

Fakt, že jsem musela vstávat v půl šesté na ničem neubral. Usmívala jsem se, byla jsem naprosto hyperaktivní a natěšená na to, až mě Lucka prozvoní, že jsou před barákem. Nalíčila jsem se (jak mi bylo nařízeno!) a v sedm stála před barákem a šla se ohřát do auta, neboť ta zima byla pořádná (o tom jaká byla v NRB budu vykládat v jiném článku…)!^^ Zpívala jsem si celou cestu, smáli jsme se, povídali si a vychutnávali si zasněženou krajinu a přestože jsme pár desítek minut bloumali, nakonec jsme to zapíchli na Altmarktu a šli nakoupit do REWE. Jestli mi někdo bude vyčítat, že nakupuju v DE na výletě potraviny, potom nikdy nebyl s Lukášem, který si odnášel několik igelitek!:D A že jsem v tomhle strašná?! Na druhou stranu se mu ani nedivím. Kdo by nekoupil tak skvělé věci, jako mají tam?O_o Miluju jejich obchody s potravinami, ve kterých bych dokázala strávit několik hodin a vůbec bych se necítila hloupě!
Prošli jsme se po obchodním centru, než jsme se rozhodli jít na venkovní Altmarkt trhy, za což jsme byli rádi, poněvadž jsme tam byli v brzkých ranních hodinách a odpoledne to bylo k nevydržení! Hora lidí, samý Češi a … moje rýma!:-/ Opravdu je výborné jezdit někam s plným nosem a horečkami, ale i tak si nestěžuju. Zvládla jsem to? Zvládla. Vychutnali jsme si půlmetrový Bratwurst, který byl snad 3x lepší než v Berlíně. Přestože nejsem milovník masa, tomuhle nelze odolat! ** Zbožňuju tu chuť a nejradši bych si to dala znovu. Samozřejmě jsem to měla na půl s Luckou, protože sníst půl metru je na mě příliš!^^ Zamilovala jsem se snad ještě víc do pražených mandlí v cukru, které si zamilovala i Lucka (ano, pomohla mi sníst jeden kornout mandlí a já neváhala jeden dovést i domů!:D). Sice se mi ani trošku nechtělo domů, byla jsem ráda, když jsem zapadla do postele a dala si horký čaj.

Těch fotek je tu míň, ve skutečnosti je jich celkem dost, ale jelikož se chystá i článek o Norimberku, zvolím jen těch pár, co se daly použít!^^ A já děkuju Lucí, že jsem s ní mohla strávit další skvělý den, který jsme si spolu obě užily!♥

...weil B E R L I N mein Stadt ist! ♥

16. srpna 2012 v 19:29 | °Sajü°

Přemýšlela jsem, jak tenhle článek nazvat a když mě napadl název, nevěděla jsem, jak začít psát. Je to vždycky ten samý pocit - nechcete přijít o ten okamžik, kdy se do toho budete znovu vracet, kdy na to budete myslet, přemýšlet o tom a rozjímat. Chtěla bych umět popsat ten pocit, když vidím ty známý místa, když přijíždíme do Berlína. Co se uvnitř mě odehrává. Jak se všechno uvnitř mě svírá, v hlavě mu hučí, břicho se mi nepříjemně stahuje a ruce se mi potí, jakoby se mělo dít něco velkého.

Jelikož v neděli bývají obchody zavřené, rozhodly jsme se, že si projdeme město a já ukážu Leně všechna moje oblíbená místa. Celý den byl jedním slovem úžasný!^^ Od cesty v autobuse, kde jsme se smály ze spolucestující v teniskových sandálech, šmírovaly jsme spolucestujícího rusa s iPhonem a iPadem nebo z nudy hrály slovní kopanou s písničkami (netušila jsem, že může existovat tolik písniček na písmenko T!:D). Měla jsem po příjezdu tak perfektní pocit, jako vždycky, když se vracím na to samé místo a můžete mi věřit nebo ne, je to ten nejlepší pocit, který člověk může mít Po ubytování jsme se vydaly do města, které jsme prošly vcelku rychle. Upřímně, nikdy mi to nepřišlo tak šílené, ale bylo to, jakoby se čas v Berlíně zastavil. Ten klid a pohoda, která nás obklopovala nedovolila hodinkám plynou rychleji a o lidech ani nemluvím. Bylo to tak úžasné, jít sednout do italské restaurace, mluvit s příjemným, usměvavým chlapíkem, který nejspíš rád krade termosky ze Starbucksu - ve kterém jsme mimochodem ochutnaly nejlepší limonádu na světě Very Berry Refresha(). Naše cestování po městě jsme završily na Hauptbahnhof, kde jsme si to prošly, zakoupily Evian (opravdu mi někdo vysvětlete, jak je možné, že u nás je to tak drahé?) a usadily se na lavičku s výhledem právě na Berlínské hlavní nádraží. Projížděla kolem nás ta pěkná auta, provokovaly jsme se, povídaly a já si ještě víc užívala ten klid. Takový ten pocit, jakoby jste byli doma. Nakonec jsme se na HPB vrátily pro piva a vychutnávaly si západ sluníčka s pivem a gumovými bonbony od Hariba!^^

Druhý den jsme vstaly naprosto natěšené na nákupy, jelikož jsme je plánovaly takovou dobu. Měla jsem po roce nugátový croissant k snídani a zamilovala jsem se do německé drogérie DM!O_o Kam se na ní hrabe české DM?:-o Nechala jsem tam 16 euro 40 centů pouze za kosmetické věci a strávily jsme tam spolu přes hodinu. Věřte nebo ne, ale nechat tam čtyři šampony značky Balea, které jsou naprosto úžasné jen za 65 centů? :-o To by přeci neudělal nikdo! A k tomu všemu u nás tyhle šampony ani nejsou!:( Kdybych věděla, že má peněženka obsahuje větší obnos, vykoupila bych tam nejspíš všechny barvy laků, včetně těch zvláštně růžových a zajímá mě, za jakou dobu k nám tato kolekce laků od Essence dorazí!O_o Cestou z DM jsme se každému smály, že chodí s narvanými taškami obchodu PRIMARK a nakonec jsme si solidní zásobu věcí odnesly i my dvě :[[[ Nemluvě o tom, že stejně tak, jako u DM, bych vykoupila snad všechno. Při pohledu na hromadu tašek, šál a šátku se mi leskly očíčka, jako kdybych to viděla úplně poprvé ve svém životě a měla jsem co dělat, abych se ovládala a vybrala si vážně jen jednu tašku (otázkou stále zůstává, jak dlouho mi ona kabelka vydrží, za těch 14€ a ještě z PRIMARKu :D). Nakoupily jsme tam obě a myslím, že naprosto spokojené jsme opouštěly to hříšné místo na Walther-Schreiber-Platz. Poobědvaly jsme ty nejlepší asijské nudle v nejlepším asijském bistru na Potsdamerských arkádách. Naše plány projít celý Ku'damm kvůli Bershce a jiným obchodům vyšel v niveč (co si budeme povídat, za 10 euro bych toho již moc nenakoupila po tom, co jsem jen v Primarku nechala 47€) a Lena neodolala a za poslední peníze si koupila koženkovou bundu!^^ Naprosto vysmáté jsme se vybraly zpět do centra, na Starbucks, povečeřely jsme opět ty nejlepší asijské nudle z nejlepšího asijského bistra na Holocaust Denkmal, neodolaly jsme a vykouřily jsme pár cigaret při pohledu na zapadající slunko za horizont a sledovaly, jak letadla létají směrem do LA!^^

Celé ty tři dny byly tak neuvěřitelně rychlé a přitom tak skvělé!:( Stejný pocit, jako když jsem přijížděla, jsem měla v břiše při odjezdu - svíravý, nepříjemný, uplakaný obličej a třesoucí se ruce, s otázkou, proč musím odjet. Kdybych mohla, otočím se, a v mžiku se vrátím zpátky na to nejkrásnější místo na světě. Plný vzpomínek, bolavých i krásných, ale pořád mých. Přála bych si, probudit se ráno a zjistit, že jsem pořád tam a všechno mě čeká od začátku.

Připadala jsem si jako Lord Voldemort, který měl sedm viteálů… já po sedmé ztratila srdce.

Bärlün 25.o5.2o12

9. června 2012 v 11:31 | °Sajü°

Přemýšlela jsem o tom, jestli článek napíšu, nebo nenapíšu, ale nakonec jsem zvolila první možnost a článek jsem rozhodla napsat! ^^ Už jenom proto, že by mi na blogu chyběl jeden z mých výletu do Berlína a to bych nemohla dopustit!;-)

Skutečně jsem z Prahy odjížděly ve čtvrt na pět ráno, ale co bylo nejhorší: čekání tři čtvrtě hodiny, v zimním ránu před hlavním nádražím ;-) Něco tak úžasného bych znovu zažít nejspíš nechtěla^^ Ale v busu jsem podřimovala celkem slušně a trvalo mi to pár hodin, než jsem se vůbec probrala z mého transu. Pozorovala jsem krajinu, kterou vlastně pozoruji každý Berlín a jeli jsme poněkud jinou trasou, takže jsem viděla místa, která jsem před tím nikdy neviděla - ale lesy jsou stejné ať jedeme jakkoli! :D Každopádně jsem si užívala to, poslouchat při tom pohledu na krajinu Hot Chelle Rae, mít v hlavě spoustu myšlenek a představovat si to, jaké to bude, když se nadechnu po pěti měsících Berlínského vzduchu!^^
Okamžitě po tom, co jsme dorazily, jsme se vydaly k bráně, kterou jsem si pohladila a upřímně? Neexistuje pro mě žádný krásnější pohled, než když koukáte na něco, co pro vás znamená tolik! Ten pocit, který mnou projížděl při tom pohledu byl nepopsatelný. Miluju to, stát před bránou a neřešit nic jiného. Vzala jsem sestru pěšky po Unter den Linden, zastavovala se při každém kroku a pozorovala to a já se skutečně cítila jako doma. Přes tři hodiny jsme trávily nakupováním na Alexanderplatzu, kde jsem se potkala na přechodu s Petush - což byla extrémní náhoda!^^ Ale bylo to fajn, se tam s ní pozdravit!;-)
Nakoupila jsem si věci, po kterých jsem toužila a do kterých jsem se zamilovala na první pohled!O:)
Protáhla jsem sestru po Potsdameru, ochutnala jsem coconut chocolate frappé od Starbucksu - a vůbec by mi nevadilo, kdyby bylo i u nás, protože bylo výborné, koupila jsem si svůj milovaný volvic s novými příchutěmi, ochutnala jsem club-mate a pořídila si AriZonu, stejně jako mému bejby! A největší radost jsem si udělala s tím, co uvidíte na první fotce
Dospěla jsem k závěru, že miluju celé město a je jedno, jak na koho působí. Potěšilo mě, že moje sestra taky viděla to, jak milý lidi tam jsou, ať už na ulici a nebo v obchodě. Naprosto šílím z toho, jak klidné, pomalé a nehektické to město pro mě je. Sedět jen tak v parku, s nohama v tureckém sedě, popíjet club mate a užívat si ten klidný ruch, pozorovat lidi smějící se kolem vás, smát se na preclíkáře. A já věřím, že příště tam s mým babe budu takhle také sedět ;-) ♥

Und jetzt:
... po dvou letech, co jsem po něm toužila je DOMA! A při pohledu na to, jak nádherně komunikují s publikem, jak se Johannes usmívá, jak to pro ně znamená tolik... ano, miluju je!
...vůbec nevadí, že takové fotky tady jsou tisíckrát, nic se nevyrovná tomu pohledu!

"Sa-ü in BLN!" ♥

25. února 2012 v 14:21 | °Sajü°
Jak jednodušeji nazvat článek, který se chystám uveřejnit než: Sa-ü v Berlíně? ^.^ Mám 5 složek z různých roků, z toho 3 jsou z jednoho a z toho samého! O:) Projížděla jsem je a uvědomila jsem si, že je fajn, udělat si malou sbírku i tady na blogu O:) Proč ne?:-o Každý si dává na blog, kde byl a já se necítím vůbec špatně za to, že já byla tolikrát na jednom a tom samém místě!:-* Poslední fotky jsou z Vánočního, posledního Berlína, o němž se fotografiový článek pylně chystá!O:)

2oo9 aneb: malý gepard se zamilovává do města!

2o1o aneb: ...už se dávno její vášeň k městu i zemi projevila!^^

2o11 [léto] aneb: neustále touží se hodinu fotit před Olympia Stadionem a podporovat boj proti zdi^^
(no nejsem já, jako rodilá Berlíňanka?^.^)

2o11 [podzim] aneb: i se školou se dá perfektně užít ruch velkoměsta! I když na Lucí často nadávám a leze mi občas krkem a moc dobře to ví, díky ní byl ten Berlín lepší ^.^ A foto číslo 2: "Mama, ich muss dies' Frosch haben!" *jokingly*

2o11 [zima] aneb: každý roční období má svoje plus ^.^ Můžete chodit po městě s nejlepším svařákem, fotit střelené fotky s našemi nejoblíbenějšími výrazy zimy a navštěvovat X různých Vánočních trhů!^^

Brzy naviděnou!

S.

Berliner Weihnachtszeit

12. prosince 2011 v 17:51 | °Sajü°
Ještě stále plná dojmů usedám za svůj počítač a nechávám se unášet na vlně vzpomínek nad úžasnými čtyřmi dny, strávenými v Berlíně. Byla jsem tam po páté a stejně tak, jako jsem byla poprvé, jsem byla unešená i teď. Možná, ještě o kousek víc ^-^ Byl to ten nejkrásnějších Vánoční dárek, který jsem mohla dostat, protože nic nemá na to, když se procházíte večer po Vánočních trzích, v ruce držíte dvě deci Glühweinu, kocháte se stánky, oči vám mlsají nad dobrotami, kolem kterých chodíte a dýcháte vůni čerstvě opražených cukrových mandlí. Nebo když si koupíte bratwurst, který i vám, naprostému kuře-masožravci chutnají tak, že máte slinu téměř na chodníku a ještě líp chutná ten dělaný na dřevě. Když chodíte každý den pro čerstvé croissanty nuss-nugat a nedokážete se ho nabažit, stejně tak, jako rovnou kupujete fairtrade kávu, cappuccino nebo horkou čokoládu. Není nad to, procházet několik trhů, mít téměř chuťový orgasmus při jedení jahod v čokoládě, které jsou, jakoby je utrhli právě před pár sekundami z keře, rozplývat se nad výběrem jogurtů, čokolád, Starbucks kaffee v regálu vedle jogurtů. Zjistila jsem, že nejlepší svařák, který jsem kdy pila byl od Häagen Dazs s amaretem navíc, že neexistuje krásnější pocit, než mít vedle sebe při večerních toulkách osoby, na kterých vám záleží, včetně tří a půl psů Nechápu, že si němci libují v tom, mačkat se v takovém davu na trzích, kde si lidi téměř šlapají na hlavu a oni se ještě usmívají, nosí santovský čepičky a tancují do rytmu vánočních koled. Fascinovaly mě ledové plochy, na kterých lidi bruslili, dokonce i s tučňáky, aby nespadli!:D

Přišla jsem na to, co je nejhorší věc na světě: Když se do Berlínského nákupního centra sleze celé Německo; kdy eskalátory praskají díky davovému šílenství lidí ve švech; a když se vám chce skutečně nejvíc na záchod a čekáte v půl kilometrové frontě, v onom zmíněném nákupním centru na Alexanderplatzu, kde je dokonce i ochranka!:D
Kdežto nejkrásnější věc na světě je, když stojíte v noci před osvětlenou Brandenburger Tor, před kterou je osvícený Vánoční stromeček a vám to stále připadá jako nereálné, že na tu dokonalost skutečně koukáte; když jedete v autobuse a sledujete zapadající slunce za kopce a stromy a když slunce zapadne skutečně za svůj horizont a nebe je v barvách tak nepopsatelně krásně růžové a fialové, až se vám stahuje srdce, protože víte, že tam, druhým směrem, než jedete vy, je zamilovaný pár, který září štěstím! ^-^

Už teď vím jistě, že všechno, co jsem za těch pár dní opět načerpala, jen tak lehce neodejde. Byl to ten nejkrásnější předvánoční okamžik, jaký si kdo může přát. Miluju to město každým směrem, ať jsou lidi zrovna nepříjemní nebo příjemní; ať je tam lidí kolik chce; ať má Berlín své špatné stránky nebo nemá Ale jednou….....

Jelikož se v mém mobilu nachází po většinu jen jídlo a můj foťák nebyl téměř použit, fotky přidám, až se mi dostane fleška do rukou :-*
 
 

Reklama